Wprowadzenie

Każdy klient jest dla nas ważny.

W kampanii dotyczącej silników diesla chodzi o coś więcej, niż o same silniki. Chodzi o każdego pojedynczego klienta. Dotychczas zaktualizowaliśmy ponad sześćset tysięcy samochodów marki Škoda na całym świecie.

Kampania nadal trwa. Wciąż się rozwijamy, testujemy i sprawdzamy. Wszystkie nasze rozwiązania przeszły rygorystyczne testy i zostały zaakceptowane przez brytyjską Agencję Certyfikacji Pojazdów (Vehicle Certification Agency). Oznacza to, że możemy wdrożyć środki techniczne w każdym pojedynczym silniku diesla marki Škoda, którego dotyczy sprawa.

Tło techniczne

W przypadku większości wariantów silnika objętego sprawą, zastosowanie środka technicznego oznacza aktualizację oprogramowania zawierającego najnowsze osiągnięcia w zakresie ciągle rozwijającego się procesu spalania w silnikach diesla, poprzez wprowadzenie do niego zmian, takich jak udoskonalona faza wtrysku. Czas pracy potrzebny dla implementacji tego środka to około pół godziny.

Wyłącznie dla silników o pojemności 1.6 l konieczne jest również wyposażenie ich w tzw. transformator przepływu. Czas potrzebny na wdrożenie tego środka technicznego wynosi niespełna godzinę.

Właściwe organy nadzoru potwierdziły, że zastosowanie tych środków technicznych nie wpływa niekorzystnie na wartości zużycia paliwa, wartości emisji CO2, moc silnika, maksymalny moment obrotowy, czy emisję hałasu. Poza intensywną pracą, wykonaną w ramach Grupy Volkswagen, mającą na celu zatwierdzenie tych środków, organy nadzorcze przeprowadziły również zakrojone na szeroką skalę niezależne testy, niekiedy również przy pomocy zewnętrznych firm inżynieryjnych.

Klienci mogą mieć pewność, że owe środki techniczne będą skutecznie wdrożone. Wszystkie zaakceptowane wartości odnoszące się do homologacji pojazdu, zachowują ważność. Był to kluczowy warunek wstępny, by uzyskać akceptację środków technicznych przez właściwe organy nadzoru.

W wielu krajach każdy klient, którego pojazd będzie musiał przejść implementację środka technicznego, po wizycie w ośrodku serwisowym otrzyma na to pisemne potwierdzenie.

Wszyscy klienci Škody, których pojazdy zostały zatwierdzone do zastosowania środka technicznego, zostali już zaproszeni do wzięcia udziału w działaniach technicznych.

Jeśli niezwłocznie chcesz zweryfikować, czy środek techniczny dotyczy Twojego konkretnego samochodu, skorzystaj z naszego ‘weryfikatora VIN’, narzędzia dostępnego pod następującym linkiem:

Jeśli ‘weryfikator VIN’ potwierdzi, że sprawa dotyczy Twojego samochodu, prosimy o jak najszybszy kontakt z autoryzowanym Partnerem ŠKODY i umówieniem się na spotkanie.

Zajmie to od 30 minut do 1 godziny, w zależności od zakresu pracy i oczywiście jest bezpłatne. Prosimy również o wyrozumiałość, jeśli z powodów organizacyjnych wynikających z procesów operacyjnych, potrwa to nieco dłużej. Aby uniknąć wszelkich niedogodności, jeśli będzie to konieczne, ŠKODA zapewni na czas wdrażania środka technicznego odpowiedni, dopasowany do Twoich potrzeb, bezpłatny środek transportu.

Aby skontaktować się ze ŠKODĄ, możesz również skorzystać z następujących opcji:

DIESEL HOTLINE:

Nr. telefonu: 801 989 971

Dziękujemy za Twoją cierpliwość i lojalność wobec naszej marki.

Często zadawane pytania

Program Budowy Zaufania

Umów się na jazdę próbną