Hotel opon i kół

Przechowaj swoje koła lub opony poza sezonem w dobrych rękach. W tym czasie zajmiemy się ich serwisem!

Jak działa hotel?

Dostarcz opony do hotelu

Oddajemy do Twojej dyspozycji specjalnego Opiekuna, który zawsze chętnie odpowie na Twoje pytania oraz zajmie się prawidłowym przechowaniem Twoich opon. Ty je do nas przywozisz, my zajmujemy się resztą.

Sprawdzamy stan opon i kół

Wszystkie opony sprawdzamy pod kątem uszkodzeń i oznaczamy dokładnie (luzem lub w pokrowcach), na jej powierzchni bocznej, podając m.in. jej rozmiar i typ.

Prowadzimy ich dokładną ewidencję

Uwzględniając Twoje dane osobowe oraz szczegółowy opis opon (rozmiar, marka, model, stopień zużycia, sezon itp.). Robimy to po to, byś miał pewność, że u nas nic nie zginie.

ZOBACZ, JAK PRZECHOWYWAĆ OPONY

KRÓTKOOKRESOWO (max. 4 tygodnie)

Koła kompletne powinny być napompowane i przechowywane pionowo (nie w stosach) lub poziomo do max. wysokości 4 szt. kół.

DŁUGOOKRESOWO (pow. 4 tygodni)

Koła kompletne powinny być składowane poziomo pojedynczo lub w stosie do max. 4 szt. z obniżonym ciśnieniem (tak aby ciężar spoczywał na feldze, a nie na boku opony). W celu minimalizowania deformacji, zalecane jest ich obracanie raz na miesiąc. Alternatywnie można zastosować uchwyty ścienne.

Znajdź najbliższy hotel opon

Sprawdź na naszej mapie salonów, gdzie znajdziesz najbliższy Hotel Opon. Oddając tam swoje „zimówki" lub opony letnie, będziesz miał pewność, że są w dobrych rękach.

Jak dbać o opony?

Felgi i opony powinny zostać sprawdzone przez fachowca pod kątem uszkodzeń

Przed złożeniem do przechowania opony i koła powinny zostać umyte i osuszone.

Opon nie powinno składować się w miejscach wilgotnych, w pobliżu np. substancji chemicznych i gorących rur. Idealna temperatura dla nich to ok. 10-20 st. C.

Opon nie powinno się trzymać w miejscach nasłonecznionych i wśród urządzeń generujących ozon (transformatorów, silników elektrycznych, spawarek).

Według prawa opona powinna posiadać min. 1,6 mm grubości bieżnika – zaleca się jednak, by jego grubość miała min. 3 mm, a w przypadku opon zimowych 4 mm.

Umów wizytę w serwisie

Wybierz usługę serwisową dla swojego auta

Znajdź salon

Zobacz, gdzie jest najbliższy Salon lub Serwis