Czym jest aktualizacja bezprzewodowa?

Podobnie jak komputer lub smartfon, pojazd posiada wbudowane, w pełni zintegrowane oprogramowanie. Aktualizacje Over-the-Air zapewniają, że oprogramowanie w Twoim samochodzie pozostaje aktualne dzięki połączeniu z siecią. Aktualizacje mają na celu poprawę działania i wydajności pojazdu, i mogą zawierać nowe cechy lub funkcje.

Dlaczego powinienem aktualizować swoje oprogramowanie?

Ważne jest, aby dbać o oprogramowanie swojego pojazdu. Aktualizacje oferowane zdalnie, czyli "over-the-air", są szybkie, wygodne i oszczędzają Twój czas.

Jak działa aktualizacja Over-the-Air?

W pojazdach elektrycznych aktualizacje będą pobierane automatycznie podczas pracy pojazdu. Dla wygody i komfortu instalacji zalecamy rozpoczęcie procesu instalacji po przyjeździe do domu lub dłuższego postoju samochodu.

Ograniczenia funkcjonalne podczas aktualizacji

FAQ


1 Zielona lampka – Przy uruchomionym samochodzie sprawdź, czy moduł 3 przycisków w konsoli górnej świeci na zielono. Jeżeli tak, Twój samochód jest „online” i może komunikować się z serwerami ŠKODA.

2 Zasięg sieci – zdalne aktualizacje online są dostarczane do samochodu za pomocą łączności komórkowej, dlatego zasięg sieci komórkowej ma kluczowe znaczenie dla pomyślnej aktualizacji. Po rozpoczęciu procesu, jeśli łączność sieciowa stanie się ograniczona, aktualizacja zostanie automatycznie wznowiona, gdy łączność sieciowa będzie znowu dostępna.

Nie, nawet po zakończeniu pobierania będziesz potrzebował odpowiedniego sygnału do instalacji. Na przykład, jeśli parkujesz samochód głównie w garażu podziemnym, instalacja może nie działać. Wymagane jest połączenie sieciowe.

Na początku instalacji akumulator wysokiego napięcia musi być naładowany w co najmniej 50%.

Nie, samochód nie może być ładowany podczas instalacji. Należy przerwać ładowanie (jeśli trwa), a następnie rozpocząć instalację aktualizacji. Aby pomyślnie zakończyć Online Remote Update, należy zapewnić minimalny stan naładowania wynoszący 50%.

W tej chwili możliwe jest tylko odłożenie aktualizacji w czasie. Aby to zrobić, wystarczy dotknąć "Anuluj" na ekranie systemu Infotainment, gdy pojawi się przypomnienie o zainstalowaniu aktualizacji oprogramowania. Jeśli zmienisz zdanie, zawsze możesz uruchomić aktualizację wymienioną w "ekranie pożegnalnym".

Wyłącz samochód, aby zobaczyć powiadomienie na „Ekranie pożegnalnym"

Jeśli Online Remote Update jest nadal dostępna, w samochodzie pojawi się monit o ponowne rozpoczęcie procesu instalacji. W przeciwnym razie prosimy o kontakt z Infolinią poprzez przycisk "i" na module dachowym lub ze swoim salonem ŠKODA w celu podjęcia kolejnych kroków.

Aktualizacje są wprowadzane partiami we wszystkich samochodach w eksploatacji. Po udostępnieniu aktualizacji otrzymasz powiadomienie w swoim samochodzie.

W przypadku ENYAQ, „Release Notes" będą dostępne na ekranie Infotainment przed i po zakończeniu aktualizacji pod przyciskiem „Więcej informacji”.

Czasami Online Remote Update poprawiają jedynie funkcjonalność tła lub systemów.

Inne


Nie, wszystkie zdalne aktualizacje online są dostępne bez dodatkowych opłat dla naszych klientów.

Nie, gwarancja na samochód pozostanie nienaruszona.

Aby wykonać Online Remote Update, ŠKODA musi pobrać unikalny numer identyfikacyjny samochodu (VIN), status łączności i oprogramowania samochodu oraz zgodę w samochodzie na pobranie i zainstalowanie oprogramowania. Żadne inne dane osobowe nie są pobierane ani przechowywane przez ŠKODA na potrzeby tego procesu.

ŠKODA wykorzystuje te informacje: a) w celu zapewnienia pobrania właściwego oprogramowania, pomyślnej instalacji i prowadzenia rejestru zainstalowanego oprogramowania powiązanego z danym numerem VIN; oraz b) w celu udokumentowania zgody właściciela/zarejestrowanego użytkownika na przeprowadzenie Online Remote Update. ŠKODA wykorzystuje te dane zgodnie z naszym oświadczeniem o ochronie prywatności na stronie https://www.skoda-auto.com/other/personal-data

Škoda Enyaq

Aktualizacja oprogramowania ME 3.0

Aktualizacja u Twojego Autoryzowanego Partnera Serwisowego Škoda.