WLTP / ZUŻYCIE PALIWA I EMISJA CO2

KTO WPROWADZI WLTP?

Legenda do mapy:

Zielony - Unia Europejska (28 krajów)
Jasnoszary - pozostałe 4 kraje europejskie (Szwajcaria, Liechtenstein, Norwegia, Islandia)
Czarny - kraje kandydujące: Turcja (WLTP dotyczy importowanych pojazdów: w przypadku pojazdów produkowanych lokalnie obowiązuje NEDC), Izrael i regiony peryferyjne UE. Wciąż nie ustalono Wyspy Réunion, Martyniki, Gwadelupy, Gujany Francuskiej, St. Martin, Majotty
Ciemnoszary - częściowa realizacja (planowana): Korea Południowa, Japonia (WLTP bez fazy testowej "extra-high"), Indie, Chiny (tylko emisje CO2, NEDC jest wykorzystywane do danych dotyczących konsumpcji)

WSZYSTKO W SZCZEGÓŁACH…

WLTP wymaga wyższej masy pojazdów (15% maksymalnej ładowności pojazdu).

OŚ CZASU


WLTP

*

Umów się na jazdę próbną

Poznaj bliżej wybraną ŠKODĘ i zabierz ją w trasę

Dane na podstawie świadectw homologacji typu. Zużycie paliwa i emisja CO2 zostało określone zgodnie z procedurą WLTP. O szczegóły zapytaj Autoryzowanego Dealera Marki ŠKODA.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w Rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC.

Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa i emisji CO2 oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.