Samochody marki Škoda już od 21 lat wspierają Tour de France

Škoda po raz 21 została sponsorem i głównym partnerem Tour de France. Przez ten czas wzięła pod swoje skrzydła także Le Tour Femmes. Marka dostarczyła pojazdy, by zapewnić mobilność organizatorom i uczestnikom wydarzenia. Flota objęła modele Škoda Octavia, Škoda Octavia iV i Škoda Superb iV.

Tour de France 2024

29 czerwca - 21 lipca 2024

Przed nami 111. edycja największego wyścigu kolarskiego. Po raz pierwszy w historii zawodów miejscem początku La Tour będą Włochy i piękna Florencja.
Także po raz pierwszy w historii, ze względu na Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w Paryżu, metą nie będzie stolica Francji ale Nicea.

Škoda głównym partnerem Tour de France

Po dwóch dekadach bycia oficjalnym głównym partnerem Tour de France, Škoda przedłuża współpracę do 2028 roku.

Škoda głównym partnerem Tour de France Femmes avec Zwift

Odnowiona umowa z Amaury Sport Organisation (A.S.O.) obejmuje również Tour de France Femmes avec Zwift.

Kasia Niewiadoma w Tour de France Femmes

W tym roku Kasia Niewiadoma znów stanie do najważniejszego wyścigu kolarskiego na świecie. W 2022 roku Polka zapisała się w historii, zajmując 3. miejsce, i powtórzyła ten wyczyn podczas zeszłorocznej edycji. Czy w tym roku również stanie na podium? Jako marka Škoda mocno trzymamy kciuki i kibicujemy Kasi z całego serca! Start w tak prestiżowych zawodach to niezwykłe szczęście, ale także ogromna presja.

Jak radzi sobie z nią Kasia? Zobacz co sama mówi na ten temat.


Od 21 lat Škoda wspiera Tour de France. Historia marki rozpoczęła się ponad 126 lat temu od produkcji rowerów w małym warsztacie. Marka jest nierozerwalnie związana z kolarstwem i dlatego stara się wspierać wydarzenia związane z zawodowym, ale też amatorskim kolarstwem z całych sił. Wspieranie Tour de France jest jednym z fundamentów działań Škody w partnerstwie sportowym od 2004 r. Szerokie zaangażowanie sprawia, że marka jest prezentowana milionowej międzynarodowej publiczności, ale też sprawia, że historia początków Škody pozostaje niezapomniana.

Historia Zielonej Koszulki

Umów się na jazdę próbną Škodą Enyaq