BEZPIECZEŃSTWO W CODZIENNYM UŻYTKOWANIU

SAMOCHODU ELEKTRYCZNYCH

Na temat bezpieczeństwa samochodów elektrycznych krąży wiele mitów. Prawda jest taka, że dzięki najnowocześniejszym technologiom są one równie bezpieczne w codziennym użytkowaniu, jak samochody konwencjonalne.

BEZPIECZEŃSTWO POD WYSOKIM NAPIĘCIEM

Tak, samochody elektryczne wykorzystują systemy wysokiego napięcia. Jednak nowoczesne technologie są zaprojektowane tak, aby nie stwarzały absolutnie żadnego ryzyka porażenia prądem ani podczas jazdy, ani podczas ładowania.

ZABEZPIECZENIE PRZED WODĄ

Ładowanie w deszczu, korzystanie z myjni samochodowej, a nawet zalanie samochodu elektrycznego nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Wszystkie elementy elektryczne są w pełni zabezpieczone, co gwarantuje całkowite bezpieczeństwo.

ZABEZPIECZENIE PRZECIWPOŻAROWE

Ryzyko pożaru w pojeździe elektrycznym jest tak samo niskie jak w pojazdach z silnikiem spalinowym.

ZABEZPIECZENIE PRZED PRZECIĄŻENIEM

Nasi inżynierowie zwracają szczególną uwagę na zapobieganie przeciążeniu zasobnika energii. Zaawansowana technologia bezpieczeństwa minimalizuje ryzyko przeciążenia elektrycznego lub termicznego.

STAŁY MONITORING

Wszystkie najważniejsze wskaźniki samochodu iV, takie jak temperatura akumulatora, stan naładowania i inne systemy, są stale monitorowane w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa.

ŻYWOTNOŚĆ AKUMULATORÓW

JAK DŁUGO BĘDZIE DZIAŁAĆ AKUMULATOR W TWOIM SAMOCHODZIE ELEKTRYCZNYM?

ŠKODA udziela gwarancji na akumulatory w swoich samochodach elektrycznych na okres 8 lat lub do przebiegu 160 000 km (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej). W przypadku ŠKODA ENYAQ iV i ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV gwarantowane jest, że pojemność akumulatora nie spadnie w tym czasie poniżej 70% jego pierwotnej wartości. ŠKODA gwarantuje również bezpłatne naprawy wszelkich usterek w akumulatorach wysokiego napięcia w tym okresie.

WSKAZÓWKI, JAK DBAĆ O AKUMULATOR?

BEZPIECZEŃSTWO AKUMULATORA PODCZAS WYPADKÓW

Niestety, wypadki się zdarzają. Jednak w naszych samochodach elektrycznych staramy się zapewnić maksymalne bezpieczeństwo zarówno wszystkim pasażerom naszych samochodów elektrycznych, jak i innym uczestnikom ruchu drogowego.

IZOLACJA AKUMULATORA

Nasze akumulatory samochodowe elektryczne są izolowane i umieszczane w podwoziu samochodu, gdzie są dobrze chronione.

OCENA PIĘCIOGWIAZDKOWA

ŠKODA ENYAQ iV uzyskała najwyższą ocenę pięciu gwiazdek w teście referencyjnym Euro NCAP dotyczącym bezpieczeństwa zderzeniowego.

BEZPIECZEŃSTWO W RAZIE KOLIZJI

W razie kolizji podzespoły elektryczne w naszych samochodach elektrycznych są automatycznie odłączane od akumulatora w ciągu milisekund.

ZAPOBIEGANIE PORAŻENIU PRĄDEM ELEKTRYCZNYM

Ponieważ akumulator jest automatycznie odłączany podczas kolizji, pasażerowie i inne osoby (np. ratownicy) są chronieni przed porażeniem prądem.

BEZPIECZEŃSTWO W PRZYPADKU DEFORMACJI AKUMULATORA

Ponieważ akumulator jest umieszczony w podwoziu samochodu, nie ulega on uszkodzeniu nawet w przypadku deformacji nadwozia.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O SAMOCHODACH ELEKTRYCZNYCH?

Więcej informacji o naszych samochodach elektrycznych można znaleźć na naszej głównej stronie poświęconej eMobilności.

SKONFIGURUJ MODEL

Przejdź do konfiguratora