Historia ŠKODY

ŠKODA od zawsze wyróżniała się nowatorskimi technologiami i rozwiązaniami w branży motoryzacyjnej. Przyjemność z ich korzystania towarzyszyła marce na początku w rowerach, następnie motocyklach, a ostatecznie w samochodach. Zobacz, jak rozwinęła się ŠKODA, przebywając z nami niezwykłą drogę – od dnia założenia firmy w 1895 roku aż do dzisiaj.

Przeglądaj oś czasu modeli ŠKODA

Chcesz poznać pojazdy ŠKODY od 1895 roku aż do dzisiaj?

Zobacz, jak rozwijało się logo

Chcesz poznać pełną historię logo ŠKODA?

Wybierz się na wirtualną podróż

Chcesz znaleźć się w latach 30. XX wieku w pięknym modelu L&K ŠKODA 110?

OJCOWIE MARKI

Odważne partnerstwo Václava Laurina i Václava Klementa było początkiem wielkiego sukcesu naszej marki.

KAMIENIE MILOWE

W życiu marki pojawiło się kilka przełomowych momentów, które podyktowały jej nową drogę rozwoju. Odkryj ją z nami, a następnie poznaj wszystkie modele, które kiedykolwiek stworzyliśmy.

USIĄDŹ ZA KÓŁKIEM

Przejedź się zabytkową ŠKODĄ! Cofnij się w czasie i usiądź za kierownicą L&K ŠKODY 110. Czeka Cię przyjemna przejażdżka po historycznych częściach Pragi, gdzie znajdziesz wiele imponujących rzeczy - nie tylko samochód, w którym siedzisz.

NAPĘDZANE PASJĄ

Historia to nie tylko mijający czas. To zbiór wydarzeń, które pozostają ponadczasowe. Aby uczcić dziedzictwo ŠKODY, stworzyliśmy oś czasu wydarzeń i emocji obecnych w życiu marki. Ich spadkobiercami są kierowcy ŠKODY.

MUZEUM ŠKODY

Poznaj historię ŠKODY w naszym muzeum, gdzie odkryjesz najnowsze, futurystyczne koncepcje stojące tuż obok legendarnych i kultowych modeli.

Zapisz się

Dowiedz się pierwszy o największych atrakcjach w ofercie Škody