Škoda od zawsze wyróżniała się nowatorskimi technologiami i rozwiązaniami w branży motoryzacyjnej. Przyjemność z ich korzystania towarzyszyła marce na początku w rowerach, następnie motocyklach, a ostatecznie w samochodach. Zobacz, jak rozwinęła się Škoda, przebywając z nami niezwykłą drogę – od dnia założenia firmy w 1895 roku aż do dzisiaj.

Ojcowie marki

Odważne partnerstwo Václava Laurina i Václava Klementa było początkiem wielkiego sukcesu naszej marki.

Poznaj założycieli

Historia Škody zaczęła się w 1895 roku. Rozpoczęli ją Václav Laurin i Václav Klement, którzy poza imionami połączyła także pasja i charaktery wynalazców.

Kamienie milowe

W życiu marki pojawiło się kilka przełomowych momentów, które podyktowały jej nową drogę rozwoju. Odkryj ją z nami, a następnie poznaj wszystkie modele, które kiedykolwiek stworzyliśmy.

Usiądź za kółkiemn

Przejedź się zabytkową Škodą! Cofnij się w czasie i usiądź za kierownicą L&K Škody 110. Czeka Cię przyjemna przejażdżka po historycznych częściach Pragi, gdzie znajdziesz wiele imponujących rzeczy - nie tylko samochód, w którym siedzisz.

Więcej niż 100 lat wyścigów

Od początku swojej produkcji w Mladá Boleslav w 1895 roku, firma zapewniła światu wiele emocji podczas wyścigów, pokazała imponujące maszyny i odniosła niezapomniane zwycięstwa. Odkryj kamienie milowe w historii wyścigów Škoda.

Napędzane pasją

Historia to nie tylko mijający czas. To zbiór wydarzeń, które pozostają ponadczasowe. Aby uczcić dziedzictwo Škody, stworzyliśmy oś czasu wydarzeń i emocji obecnych w życiu marki. Ich spadkobiercami są kierowcy Škody.

Muzeum Škody

Poznaj historię Škody w naszym muzeum, gdzie odkryjesz najnowsze, futurystyczne koncepcje stojące tuż obok legendarnych i kultowych modeli.

Zapisz się

Dowiedz się pierwszy o największych atrakcjach w ofercie Škody