ŠKODA A RECYKLING

GWARANTOWANA MOŻLIWOŚĆ RYCYKLINGU SAMOCHODÓW ŠKODA


RECYKLING

ŠKODA z wyprzedzeniem spełniła wymagania prawa unijnego regulujące możliwość recyklingu samochodów wycofanych z eksploatacji. Wszystkie modele marki uzyskały odpowiednie świadectwa homologacji.

MYŚLIMY EKOLOGICZNIE

Główny cel recyklingu aut

To zminimalizowanie wpływu złomowanych samochodów na środowisko. Wymogi wspólnotowe dotyczące pojazdów wycofanych z eksploatacji zostały określone w dyrektywie 2000/53/WE. Dotyczą one użytych materiałów, oznaczenia części oraz uzyskania poziomu odzysku, który wynosi co najmniej 85% masy samochodu!

Pomyśleliśmy o wszystkim

Użytkownikom naszych samochodów gwarantujemy możliwość recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Już na etapie projektowania oraz produkcji pojazdów bierzemy pod uwagę proces ich recyklingu, stąd zdecydowana większość wykorzystywanych przez nas materiałów nadaje się do powtórnego użycia. Precyzyjnie oznaczamy części, by można je było łatwo zidentyfikować podczas odzysku materiałów wtórnych. Stosujemy wysokiej jakości surowce, które posiadają doskonałe właściwości oraz spełniają rygorystyczne przepisy ekologiczne i są przyjazne dla środowiska.

Dzięki temu, nasi klienci otrzymują nowoczesne, zaawansowane technologicznie produkty, które jednocześnie wpisują się w najnowsze ekologiczne trendy i przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju społeczeństwa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

W dokumentach poniżej znajdziesz szczegółowe informacje

ŠKODA a recykling

Kliknij aby zobaczyć dokument

Dowiedz się więcej

Lista stacji demontażu samochodów polecanych przez Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Kliknij aby zobaczyć dokument

Dowiedz się więcej

Umów się na jazdę próbną

Poznaj bliżej wybraną ŠKODĘ i zabierz ją w trasę