ZUPEŁNIE NOWA ŠKODA SCALA:

ZUPEŁNIE NOWA ŠKODA SCALA:  CO CZYNI JĄ TAK WYJĄTKOWĄ?

ZUPEŁNIE NOWA ŠKODA SCALA: CO CZYNI JĄ TAK WYJĄTKOWĄ?

3. 12. 2018

ŠKODA SCALA odlicza dni do swojej światowej premiery. Storyboard ŠKODA dowiedział się, co mają do powiedzenia ludzie, którzy zaprojektowali nowy kompaktowy model.

ŠKODA SCALA zostanie zaprezentowana w pełnej krasie w Tel Awiwie w Izraelu 6 grudnia. ŠKODA Storyboard będzie transmitować na żywo światową premierę. W międzyczasie możesz dowiedzieć się, co o tym myślą dwaj eksperci ŠKODY zaangażowani w rozwój nowego samochodu.

„Jako koordynator projektu zewnętrznego towarzyszyłem projektowi od wstępnych szkiców aż do hali produkcyjnej” - wyjaśnia Petr Matušinec, opisując rolę, jaką odegrał w tworzeniu nowego samochodu. „Oczywiście jest to wysiłek zespołu i jako współautor jestem bardzo zadowolony, że pod kierunkiem Olivera Stefani opracowaliśmy projekt, który docenią także inni. Mógłbym lirycznie wypowiadać się na temat mnóstwa szczegółów, nad którymi spędziliśmy dużo czasu, ale prawda jest taka, że istotą każdego świetnego projektu zawsze jest uzyskanie odpowiednich proporcji. W tym przypadku udało nam się je bardzo dobrze dostroić, częściowo dzięki nowej platformie”- mówi projektant nowego modelu ŠKODA. „Nowy model jest ucieleśnieniem wszystkich przydatnych funkcji typowych dla samochodów ŠKODA, ale tutaj zostały one zapakowane w dynamiczny i sportowy design”, mówi, wskazując na to, co czeka nas wkrótce.

„Moja praca - zarządzanie projektami w dziale rozwoju technicznego ŠKODA - polega na nadzorowaniu działań rozwojowych, tak aby w ciągu zasadniczo czteroletniego rozwoju nowego samochodu czas, finansowanie i treść pozostały na właściwej drodze, od pierwszych etapów projektowania i koncepcji, aż do momentu, kiedy przechodzimy do projektowania i testowania konstrukcji, a ostatecznie do wydania gotowego do produkcji”, mówi Jaroslav Krejča, kierownik projektu Full Small Car, wyjaśniając swoją rolę w rozwoju nowego modelu.

„W nowej ŠKODA SCALA osobiście podkreśliłem ponadczasowy design, wsparty w pełni diodowymi reflektorami i światłami tylnymi, oszczędnymi silnikami i dużym wnętrzem, z naciskiem na ergonomię i bezpieczeństwo załogi”, mówi z wyraźnym wglądem w mocne strony samochodu, do którego się przyczynił. „Nowy samochód będzie dostępny z dziewięcioma poduszkami powietrznymi. Oprócz standardowych poduszek powietrznych będą także poduszki na kolana oraz tylne poduszki powietrzne kierowcy. Jeśli chodzi o systemy asystujące, możesz spodziewać się takich funkcji, jak adaptacyjny tempomat, asystent parkowania i asystent pasa ruchu”- mówi, wycofując się z zaawansowanych systemów asystujących kierowcy.

Wewnątrz wyróżnia deskę rozdzielczą, gustownie mieszcząc wyświetlacz multimedialny o przekątnej do 9,2 cala oraz Virtual Cockpit.

„Jeśli chodzi o rozwiązania Simply Clever, chciałbym wspomnieć o Koppelbox do ładowania indukcyjnego telefonu komórkowego, elektrycznym sterowaniu pokrywą bagażnika i, jak to zwykle bywa w przypadku marki ŠKODA, sprytnie zaprojektowanym bagażnikiem o pojemności 430 litrów” mówi, wskazując na inne zalety zupełnie nowej ŠKODY SCALA.

Ostatnie newsy

Wszystkie newsy