Samochody marki Škoda już od 20 lat wspierają Tour de France

Škoda po raz 20 została sponsorem i głównym partnerem Tour de France. Przez ten czas wzięła pod swoje skrzydła także Le Tour Femmes. Marka dostarczyła pojazdy, by zapewnić mobilność organizatorom i uczestnikom wydarzenia. Flota objęła modele Škoda Octavia, Škoda Octavia iV i Škoda Superb iV. W pełni elektryczny SUV marki, Škoda Enyaq, posłużył za mobilne centrum dowodzenia dyrektora Tour de France. Jako partner oficjalnej aplikacji mogliśmy na bieżąco informować fanów o najnowszych wydarzeniach.

Kasia Niewiadoma w Tour de France Femmes

W tym roku Kasia Niewiadoma znów stanie do najważniejszego wyścigu kolarskiego na świecie. W zeszłym roku Polka zapisała się w historii zajmując 3 miejsce na podium! Czy powtórzy ten sukces? Jako marka Škoda mocno trzymamy kciuki i kibicujemy Kasi z całego serca!mStart w tak prestiżowych zawodach to niezwykłe szczęście, ale także ogromna presja.

Jak radzi sobie z nią Kasia? Niedawno zdradziła nam co nieco na ten temat.


To już 20 rok z rzędu, kiedy Škoda wspiera Tour de France. Historia marki rozpoczęła się ponad 126 lat temu od produkcji rowerów w małym warsztacie. Marka jest nierozerwalnie związana z kolarstwem i dlatego stara się wspierać wydarzenia związane z zawodowym, ale też amatorskim kolarstwem z całych sił. Wspieranie Tour de France jest jednym z fundamentów działań Škody w partnerstwie sportowym od 2004 r. Szerokie zaangażowanie sprawia, że marka jest prezentowana milionowej międzynarodowej publiczności, ale też sprawia, że historia początków Škody pozostaje niezapomniana.

Historia Zielonej Koszulki

Tour de France 2023 w liczbach

Tour de France Femmes 2023 w liczbach

Sprawdź co będzie się działo na Tour de France!

Śledź najważniejsze informacje o Tour de France 2023! Wszystkie newsy aktualizujemy z prędkością o maksymalnym przyspieszeniu. Nasza ambasadorka Kasia Niewiadoma będzie też osobiście zdawać relację na WeLoveCycling. Dzięki nam będziesz zawsze na bieżąco. Nic Cię nie ominie!

Umów się na jazdę próbną Škodą Enyaq