ZMIENIONA SKODA SUPERB PRZEDSTAWIA

ZMIENIONA SKODA SUPERB PRZEDSTAWIA PEŁNE ŚWIATŁA LED MATRIX

ZMIENIONA SKODA SUPERB PRZEDSTAWIA PEŁNE ŚWIATŁA LED MATRIX

14. 5. 2019

Czy wiesz, jakie są pełne reflektory LED Matrix? Dowiedz się, jak są one korzystne, co mówi o nich ekspert i jak zmieniło się ich zastosowanie w zmienionej wersji ŠKODA SUPERB.

Zmieniony SUPERB będzie pierwszą ŠKODĄ wyposażoną w pełne reflektory LED Matrix. Reflektory z charakterystycznymi elementami krystalicznymi i napisem „ŠKODA Crystal Lighting” podkreślają nowy wygląd modelu.

https://youtu.be/lIYC9bKhfPo

Innowacyjna technologia matrycowa wytwarza stożek światła z kilku indywidualnie sterowanych segmentów, umożliwiając kierowcy korzystanie z pełnej wiązki światła bez oślepiania nadjeżdżających pojazdów. System ten wykorzystuje kamerę w przedniej szybie do wykrywania nadjeżdżających pojazdów.

„Najważniejszą zaletą technologii światła matrycowego jest to, że system automatycznie reaguje na sytuacje na drodze i wyłącza tylko niektóre segmenty stożka światła. Pozostałe odcinki pozostają włączone i oświetlają drogę. W rezultacie kierowca czuje się znacznie bezpieczniej”, mówi Vratislav Kratochvíl, koordynator oświetlenia przedniego w dziale rozwoju technicznego ŠKODA. Technologia LED jest również stosowana w nowo ukształtowanych światłach przeciwmgielnych. Dynamiczny wygląd w pełni tylnych świateł LED potęgują dynamiczne kierunkowskazy, które zapalają się kolejno, zaczynając od wewnętrznej strony światła i przesuwając na zewnątrz. Reflektory zawierają także animowaną funkcję Coming/Leaving Home, która automatycznie włącza i wyłącza przednie i tylne oświetlenie po odblokowaniu lub zablokowaniu samochodu.


Ostatnie newsy

Wszystkie newsy