ŠKODA zapewnia ciepło w najzimniejsze dni

January 14, 2020
Przytulne ciepło dzięki podgrzewanym przednim i zewnętrznym tylnym siedzeniom; podgrzewane przednie szyby i dysze spryskiwaczy zapewniają przez cały czas dobrą widoczność.

Ogrzewanie dodatkowe z wygodnym sterowaniem za pomocą aplikacji ŠKODA Connect.

Czysty bagażnik z dwustronną matą bagażnika i wyściółką.

Miasto Mladá Boleslav, 14 stycznia 2020 r. - Kierowcy nowych kompaktowych modeli ŠKODA SCALA i KAMIQ będą szczególnie wygodnie jeździć przez całą zimę z czterema podgrzewanymi siedzeniami, podgrzewaną szybą przednią i podgrzewanymi dyszami płynu do spryskiwaczy. Centralny zamek z pilotem KESSY umożliwia szybkie wejście do pojazdu. Dwustronne maty na buty są idealne do transportu mokrego lub brudnego sprzętu zimowego. Modele KAROQ, KODIAQ, OCTAVIA i SUPERB marki ŠKODA oferują jeszcze większy komfort: opcjonalnym ogrzewaniem dodatkowym można wygodnie sterować za pomocą pilota lub smartfona.

ŠKODA znana jest ze swoich sprytnych pomysłów na codzienną jazdę - dotyczy to również problemów i wyzwań związanych z zimnymi porami roku, takich jak zamarznięte szyby, zimne dłonie i pokryte śniegiem buty. Np. jeśli chodzi o podgrzewanie foteli, ŠKODA pomyślała również o pasażerach z tyłu: w modelach ŠKODA SCALA i KAMIQ producent samochodów oferuje ogrzewanie dwóch zewnętrznych siedzeń z tyłu oprócz ogrzewanych przednich foteli.

Chłodny sezon zimowy nie będzie problemem dla kierowców KAROQ, KODIAQ, OCTAVIA i SUPERB dzięki dodatkowemu ogrzewaniu, które można wcześniej zaprogramować lub aktywować za pomocą aplikacji ŠKODA Connect prosto z domu za pomocą pilota. Oznacza to, że we wnętrzu pojazdu będzie pożądana temperatura, a po wejściu do auta na szybach nie będzie już lodu.

Ciepłe dłonie i doskonała widoczność

Opcjonalna podgrzewana kierownica dla KAMIQ i SCALA zapobiega zamarzaniu dłoni nawet w temperaturach ujemnych i umożliwia jazdę bez grubych lub wilgotnych rękawic. Jazda jest przyjemniejsza, a przede wszystkim bezpieczniejsza. Opcjonalna podgrzewana przednia szyba, która szybko topi lód, zapewnia szybki start w poranną podróż. Dysze spryskiwaczy szyby przedniej są również podgrzewane w obu modelach, zapewniając przez cały czas dobrą widoczność.

Aby zapewnić optymalną widoczność przy złej pogodzie i długich nocach, ŠKODA SCALA i ŠKODA KAMIQ są również dostępne z pełnymi reflektorami LED zamiast standardowych reflektorów LED. Oferują one funkcje adaptacyjne i różne tryby oświetlenia. Na życzenie dostępny jest również asystent świateł drogowych. Czujnik deszczu i światła do jazdy, a także funkcja powrotu do domu są standardem we wszystkich modelach SCALA i KAMIQ.

Bezkluczykowy dostęp i skala głębokości bieżnika opony na skrobaczce do lodu

Oprócz klasyków, takich jak parasol w drzwiach kierowcy, SCALA i KAMIQ oferują wiele nowych pomysłów „Simply Clever”. Jedną z tych funkcji jest skrobaczka do lodu w klapie paliwowej, która ma teraz skalę pomiarową do sprawdzania głębokości bieżnika opon. System otwierania pojazdu bez kluczy KESSY umożliwia szybki dostęp do suchego wnętrza pojazdu bez konieczności przeszukiwania kieszeni płaszcza lub torby. Zintegrowany lejek w korku zbiornika płynu do spryskiwaczy ułatwia napełnianie płynem do spryskiwaczy i zapobieganie zamarzaniu - rozlanie należy już do przeszłości. Ciężką kurtkę zimową można zawiesić na standardowym haczyku na ubrania na słupku B. Od wersji Ambition, KAMIQ ma również przenośną latarkę LED zintegrowaną z bagażnikiem.

Bagażniki ŠKODA KAMIQ i SCALA są łatwe do czyszczenia dzięki dwustronnej macie bagażnika. Spód wykonany jest z gumy i jest idealny do brudnych butów, sanek lub mokrych parasoli. Na liście akcesoriów do modelu KAMIQ znajduje się również plastikowa wyściółka bagażnika.

Ostatnie newsy