milion samochodów w 2017 roku

ŠKODA wyprodukowała już milion samochodów w 2017 roku

ŠKODA wyprodukowała już milion samochodów w 2017 roku

2. 11. 2017

ŠKODA AUTO niezmiennie na kursie po rekord: wraz ze swoimi globalnymi partnerami produkcyjnymi, marka wyprodukowała w tym roku milion samochodów. Marka przekracza ten produkcyjny pułap czwarty rok z rzędu, ale po raz pierwszy dokonuje tego już w październiku.

„Przekroczenie produkcji miliona samochodów w jednym roku kalendarzowym jest tym razem dla nas jeszcze bardziej szczególnym osiągnięciem” – mówi Członek Zarządu ŠKODA AUTO ds. Produkcji i Logistyki Michael Oeljeklaus. „Osiągnięcie tego wyniku w tak zawrotnym tempie dowodzi wydajności naszych placówek produkcyjnych i doskonałych kwalifikacji naszego zespołu. W tym roku po raz kolejny celujemy w rekordową produkcję” – dodał Oeljeklaus.

Obok utrzymującego się na niezmiennie wysokim poziomie popytu na tradycyjne bestsellery marki, modele FABIA, OCTAVIA i SUPERB, z miesiąca na miesiąc coraz większy wkład w zwiększanie produkcji ma także świetnie przyjęty model KODIAQ. Rynkowy debiut nowego, dużego SUV-a ŠKODY rozpoczął ofensywę marki w segmencie SUV prowadzoną w ramach Strategii 2025. Teraz ofensywę tę kontynuuje kompaktowy model KAROQ, który pojawia się na pierwszych rynkach.

Symboliczne osiągnięcie milionowej produkcji, które w tym roku nastąpiło już pod koniec października, ukazuje drogę spektakularnego postępu, jaką ŠKODA pokonała zwłaszcza przez ostatnie 25 lat. Od momentu dołączenia do Grupy Volkswagen w roku 1991, ŠKODA zwiększyła swoją produkcję już siedmiokrotnie i przeistoczyła się z regionalnego operatora w uznanego producenta o globalnym zasięgu.

ŠKODA AUTO w kolejnych latach będzie podążała drogą długofalowego wzrostu. Droga rozwoju została wytyczona przez Strategię 2025 - producent przygotowuje się na nadchodzące wyzwania związane z przemianami w przemyśle motoryzacyjnym. Filary tej strategii obejmują kwestie elektromobilności, wejścia w erę digitalizacji, globalizacji i nowych usług mobilności.