Rajd Francji: Zwycięstwo Mikkelsena

ŠKODA liderem klasyfikacji w WRC2!

ŠKODA liderem klasyfikacji w WRC2!

11. 4. 2017

Rajd Francji: Zwycięstwo Andreasa Mikkelsena. Zawodnicy ŠKODY liderami w klasyfikacji WRC 2

Pilotowany przez Andersa Jæger-Synnevaaga Andreas Mikkelsen odniósł przekonujące zwycięstwo w Rajdzie Tour de Corse, kontrolując sytuację i przewodząc stawce przez cały czas trwania rajdu. Jadący drugim egzemplarzem FABII R5 czeskiego zespołu fabrycznego Jan Kopecký wraz z pilotem Pavlem Dreslerem dali popis ambitnej jazdy po napotkaniu problemów z układem kierowniczym pierwszego dnia rajdu. Załoga konsekwentnie odrabiała straty, notując po drodze dwa zwycięstwa etapowe, co ostatecznie przyniosło im na mecie siódme miejsce w WRC 2 i cenne punkty w klasyfikacji mistrzostw.

...

Jan Kopecký także miał ostatecznie powody do zadowolenia z wyniku: „Gdyby nie problemy na samym początku zmagań, nie mam wątpliwości, że ukończyłbym ten rajd na podium” – podkreślił rajdowy mistrz Czech. Punkty uzyskane za siódme miejsce w Rajdzie Tour de Corse pozwoliły mu awansować na szóste miejsce w klasyfikacji sezonowej WRC 2.

Norweski team juniorów Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermoen miał pecha w ostatnim dnia rajdu. Uszkodzona opona na najdłuższym odcinku specjalnym na Korsyce pozbawiła ich wydawało się pewnego czwartego miejsca. Veiby zaprezentował przekonującą formę w swoim pierwszym starcie w rajdzie asfaltowym, awansując w tabeli punktowej WRC 2 na piąte miejsce.

To już czwarte zwycięstwo dla czeskiego zespołu w tym sezonie WRC 2: od początku roku po dwa zwycięstwa zdobyli Andreas Mikkelsen i kolejny kierowca ŠKODY, Pontus Tidemand, nieobecny w ten weekend na trasach rajdu na Korsyce. Mikkelsen i Tidemand wspólnie dzielą pozycję lidera w klasyfikacji WRC 2, mając na swoim koncie po 50 punktów.

Najbliższy rajd w ramach cyklu WRC2 czeka kierowców już 27 kwietnia – odbędzie się on w Argentynie.


Oficjalne wyniki Rajdu Francji (WRC 2):

Klasyfikacja punktowa WRC 2 po czterech rundach:

Ostatnie newsy

Wszystkie newsy