elektryczny koncept KLEMENT

ŠKODA przedstawia elektryczny koncept pojazdu dwukołowego – KLEMENT

ŠKODA przedstawia elektryczny koncept pojazdu dwukołowego – KLEMENT

5. 3. 2019

Podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Genewie, ŠKODA zaprezentuje nową koncepcje z zakresu mikromobilności. Symbolem tego wydarzenia będzie KLEMENT, dwukołowy miejski pojazd napędzany elektrycznie. Silnik o mocy 4 kW umożliwia poruszanie się z prędkością do 45km/h, a funkcja przyspieszenia i hamowania jest niezwykle intuicyjna i dziecinnie prosta. Bezpieczną jazdę gwarantuje hydrauliczny hamulec z przodu wyposażony w ABS oraz oświetlenie LED. Pojazd wyposażony jest w system odzyskiwania energii z hamowania.

Zwinne pojazdy ułatwiają codzienne dojazdy do pracy w gęsto zaludnionych obszarach miejskich i dlatego stają się coraz popularniejsze. KLEMENT, koncepcyjny pojazd dwukołowy został zaprojektowany z myślą o młodych ludziach, którzy szukają alternatywy dla samochodu i oczekują, że będzie ona łatwa w obsłudze, przyjemna, a także szybsza i wygodniejsza niż konwencjonalny rower. KLEMENT ma nowoczesną aluminiową ramę, nie ma żadnych widocznych dźwigni ani kabli, a stopy kierowcy spoczywają na stałych pedałach. Urządzenie waży ok. 25 kg.

- Prezentując model KLEMENT na Motor Show w Genewie, przedstawiamy naszą wizję mikromobilności: zrównoważoną, innowacyjną, elektryczną i o nowoczesnym designie. KLEMENT to najnowocześniejszy, dynamiczny i łatwy w obsłudze pojazd. Koncepcja jest idealnie dopasowana do naszych klientów i naszej strategii eMobility. Chcemy ocenić w jaki sposób KLEMENT może wzbogadzić portfolio produktowe naszej marki w przyszłości – opowiada Guido Haak, kierownik ds. Zarządzania produktami w firmie ŠKODA AUTO.

Intuicyjna obsługa

Funkcja przyspieszania i hamowania w pojeździe KLEMENT działa jak w popularnych hoverboardach – poprzez nacisk i przechylenie pedałów. Jeśli użytkownik przeniesie swój ciężar ciała na pedale do przodu, KLEMENT przyspieszy. Natomiast jeśli kierowca pochyli się do tyłu - włączany jest hydrauliczny tarczowy hamulec wyposażony w ABS, umieszczony z przodu pojazdu. Hamulec w tylnym kole ma dodatkową funkcję odzyskiwania energii. Silnik umieszczony w tylnej piaście ma moc 4 kW i przyspiesza rower do maksymalnej prędkości 45 km/h. Dwie baterie litowo-jonowe, o łącznej pojemności 1250 Wh zapewniają zasięg do 62 km. Akumulatory te można łatwo wyjmować i ładować za pomocą domowego gniazdka. Baterie mogą być również ładowane podczas jazdy dzięki odzyskiwaniu energii z hamowania.

Najnowsze technologie

KLEMENT wyposażony jest w oświetlenie LED najnowszej generacji. Zintegrowany system świateł obejmuje reflektor i światło hamowania, wskaźniki zintegrowane z pedałami oraz oświetlenie do jazdy w ciągu dnia. Pojazd posiada umieszczony na ramie, tuż za kierownicą, uchwyt na smartfona z możliwością ładowania indukcyjnego. KLEMENT jest w pełni integrowalny z aplikacją mobilną i posiada innowacyjne rozwiązania komunikacyjne oferowane przez ŠKODĘ, np.: funkcję Coming Home czy automatyczne uruchamianie połączenia alarmowego.

Ostatnie newsy

Wszystkie newsy