ŠKODA napędza Mistrzostwa Świata

ŠKODA napędza Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie

ŠKODA napędza Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie

8. 5. 2018

ŠKODA po raz 26-ty wspiera Międzynarodową Federację Hokeja na Lodzie (IIHF) podczas Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie, które odbywają się po raz pierwszy w Danii i potrwają do 20 maja 2018 r. Jako główny sponsor i dostawca pojazdów, marka przekaże do dyspozycji organizatorów Mistrzostw w sumie aż 50 samochodów.

ŠKODA będzie szczególnie widoczna w Kopenhadze i Herning, gdzie przewidziano interesujące atrakcje dla widzów. Marka łącznie zapewnieni organizatorom mistrzostw 50 pojazdów, a flota obejmuje bestsellerowe modele: OCTAVIA, SUPERB oraz SUVy: KAROQ i KODIAQ.

„Nasze zaangażowanie w Międzynarodowe Mistrzostwa w Hokeju na Lodzie IIHF ma długą tradycję i jest ważnym filarem naszej strategii sponsoringowej. Hokej na lodzie jest jednym z najbardziej popularnych sportów w ojczyźnie naszej marki i na wielu innych, istotnych dla nas rynkach. W samym 2017 roku, więcej niż miliard fanów śledziło Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie IIHF w telewizji. Nasze zaangażowanie w ten sponsoring pomogło nam znacznie zwiększyć międzynarodową rozpoznawalność marki ŠKODA w ostatnich latach” - powiedział Alain Favey, członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu w ŠKODA AUTO.

Od 1993 roku, ŠKODA jest głównym sponsorem Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie; jej zaangażowanie jako dostawcy pojazdów rozpoczęło się w zeszłym roku, w którym dokonano także przedłużenia umowy sponsorskiej do 2021 r.