ŠKODA jako pierwsza oferuje samochody online i umacnia się na pozycji lidera innowacji

February 18, 2019
ŠKODA rozumie dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość i rosnące potrzeby klientów. W odpowiedzi na nie marka jako pierwsza w Polsce uruchomi innowacyjną platformę online oferującą samochody w leasingu. Usługa będzie dostępna zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Przyszłościowe rozwiązanie, dzięki któremu nowe samochody w leasingu będzie można wybrać przez Internet, bez wychodzenia z domu, zadebiutuje już w przyszłym tygodniu.

- Od dekady nieprzerwanie jesteśmy liderem na polskim rynku motoryzacyjnym. Zaufanie, którym obdarzają nas klienci zobowiązuje. W trosce o ich komfort nie tylko wyposażamy samochody w innowacyjne rozwiązania technologiczne, ale wychodzimy o krok naprzód i usprawniamy również proces zakupowy, oferując innowacyjne rozwiązanie, które do tej pory nie było dostępne w Polsce – mówi Tomasz Porawski, Dyrektor marki ŠKODA.

Polacy coraz chętniej kupują przez Internet. Wiąże się to z większym komfortem i oszczędnością czasu, który dla konsumentów staje się stale cenniejszy. Według raportu „E-commerce w Polsce 2018. Gemius dla e-Commerce”, odsetek internautów robiących zakupy online wzrósł w poprzednim roku do 56 proc. ŠKODA, która od dekady nieustannie pozostaje liderem rynku, na pierwszym miejscu stawia potrzeby swoich klientów. Dlatego marka stworzyła pierwszą na polskim rynku platformę online oferującą samochody w leasingu.

Do tej pory zakup samochodu w Polsce wiązał się z koniecznością wizyty w salonie oraz dopełnieniem formalności, które mnożą się w sytuacji zakupu ratalnego. Teraz, dzięki platformie sprzedażowej, klient ma możliwość znacznego przyspieszenia tego procesu. Przewagą nad tradycyjnym zakupem auta w salonie dealerskim jest możliwość wyboru pojazdu i dokonania większości formalności związanych z uzyskaniem finansowania w postaci leasingu zdalnie, z dowolnego miejsca. To idealna okazja zarówno dla osób prowadzących działalność gospodarczą, które chcą dokonać sfinansowania zakupu samochodu w leasingu, jak i dla klientów indywidualnych.

Korzystaniu z platformy towarzyszy duża oszczędność czasu. Zgodnie z założeniami projektu, cały proces zakupowy pojazdu marki ŠKODA w leasingu, od momentu jego wyboru za pośrednictwem strony internetowej, po odbiór auta i podpisanie umowy leasingu w salonie dealerskim będzie trwać nie dłużej, niż dwa tygodnie.

- Współcześni klienci mają coraz mniej czasu na długotrwałe poszukiwanie samochodu i osobiste wizyty w salonie. Jako marka stawiająca na pierwszym miejscu komfort i potrzeby naszych klientów, tworzymy Platformę online oferującą samochody w leasingu, która maksymalnie ułatwia proces uzyskania finansowania wybranego samochodu a także otwiera nas na nowe grupy odbiorców, którzy aktywnie korzystają z internetowych usług – komentuje Łukasz Matyla Kierownik ds. Digitalizacji ŠKODA.

Nowością, którą wraz z platformą zaprezentuje ŠKODA, jest leasing konsumencki, który do tej pory marka oferowała wyłącznie firmom. Teraz klient indywidualny, podobnie jak biznesowy, może wziąć na określonych przez siebie warunkach samochód w leasing.

Platforma oferująca online samochody marki ŠKODA w leasingu zostanie uruchomiona jeszcze w lutym.

Ostatnie newsy