RAJD ELEKTRENY 2019: CZY EKIPA ŠKODA POLSKA MOTORSPORT POWTÓRZY SWÓJ ZESZŁOROCZNY TRIUMF?

July 11, 2019
Rok temu to była prawdziwa niespodzianka – pierwszy w karierze start na szutrowej nawierzchni i pierwsze zwycięstwo w klasyfikacji RSMP. W tym roku Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk należą już do grona faworytów i mają apetyt na powtórkę. Tym większy, że dwa tygodnie wcześniej w Rajdzie Polski złapali gumę i musieli zadowolić się dopiero czwartą pozycją.

Elektreny to małe miasteczko na Litwie, które znajduje się na trasie pomiędzy Wilnem a Kownem. Emocje jego mieszkańców na co dzień rozpala miejscowa drużyna hokejowa, która regularnie wygrywa litewską ligę, ale odkąd w 2015 r. do miasta zawitali rajdowcy, przybyło także fanów motorsportu. Od zeszłego roku tutejsze zawody zaliczane są do klasyfikacji RSMP.

W tym roku Rajd Elektreny odbędzie w dniach 12–13 lipca. Na kierowców czekać będzie 16 odcinków specjalnych, w tym Power Stage. Pierwszy dzień to tylko jeden superoes na ulicach miasta, natomiast główną, szutrową cześć rywalizacji zaplanowano na sobotę.

Zespół ŠKODA Polska Motorsport, jak wspomnieliśmy, ma ambicje, żeby ponownie wygrać litewskie zawody. W tym roku Mikołaj i Szymon przystępują do nich o wiele bardziej doświadczeni, poza tym prowadzą w klasyfikacji generalnej RSMP, więc presja na pewno też jest większa. Na szczęście zasmakowali w jeździe po szutrze i zapewniają, że sprawia im ona wielką frajdę.

Liczymy, że przełoży się to na wynik, i trzymamy kciuki za zwycięstwo. Zachęcamy Was serdecznie do kibicowania i zapraszamy na relację z Rajdu Elektreny na naszym Instagramie!

Ostatnie newsy