RAJD ELEKTRĖNAI 2018: LITEWSKI SZUTER CZEKA NA POLSKICH RAJDOWCÓW

August 29, 2018
Litewska miejscowość Elektreny – położona między Wilnem a Kownem – będzie areną szóstej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rywalizacja przenosi się tym samym z asfaltu na szuter. To przedostatni etap RSMP 2018.

Elektreny to miasto, które na co dzień żyje hokejem – miejscowa drużyna regularnie dominuje w lidze litewskiej – ale 7 i 8 września ryk silników i chrzęst szutru zagłuszy odgłosy uderzanego krążka i wbijania rywala w bandę.

Pierwszego dnia rajdu do przejechania będą tylko 2 odcinki specjalne, ale już w sobotę będzie ich aż 14. Co ciekawe, łączna trasa rajdu to około 100 kilometrów, czyli litewskie oesy nie będą długie (najdłuższy będzie liczył sobie 13,5 kilometra, najkrótszy – mniej niż 5), za to bardzo szybkie.

Kierowca teamu ŠKODA Polska Motorsport, Mikołaj Marczyk, stawia dopiero swoje pierwsze kroki na szutrze, są jednak powody do optymizmu. Na treningowym rajdzie Warmińskie Szutry Marczyk wraz z pilotem Szymonem Gospodarczykiem zajęli drugie miejsce po wygraniu 5 z 8 odcinków specjalnych. Dotychczasowe przygody z luźną nawierzchnią Miko określił jako „ogromną przyjemność”.

Rajd Elektrėnai to przedostatnia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, które w dniach 21–23 września zakończą się szutrowym Rajdem Polski z bazą w Mikołajkach. Klasyfikacja generalna po 5 startach prezentuje się następująco:

  1. Jakub Brzeziński – 146 punktów
  2. Grzegorz Grzyb – 104
  3. Mikołaj Marczyk – 66
  4. Dariusz Poloński – 60
  5. Tomasz Kasperczyk – 57


Prezentowany materiał dotyczy samochodu rajdowego i ma charakter wyłącznie wizerunkowy. Samochód ten nie jest dostępny w sprzedaży na rynku polskim.

Ostatnie newsy