RAJD BARUM 2019: EUROPEJSKA PRÓBA SIŁ

August 13, 2019
Zaledwie parę dni po zakończonym w sobotę Rajdzie Rzeszowskim Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk staną na starcie prestiżowego Rajdu Barum.

Załoga ŠKODA Polska Motorsport nie ma zbyt wiele czasu na świętowanie drugiego miejsca wywalczonego w Rzeszowie i umocnienia się na prowadzeniu klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski. Już 16 sierpnia czeka ją być może największe wyzwanie w dotychczasowej historii tego projektu – udział w rundzie ERC w Zlinie, najważniejszym czeskim rajdzie i jednym z najbardziej popularnych w całej Europie.

Rajd Barum rozegrany zostanie w tym roku po raz 49. Od 36 lat jest on rundą Rajdowych Mistrzostw Europy i w tym roku jest szóstą imprezą w kalendarzu ERC. Dla Mikołaja Marczyka będzie to trzeci w karierze udział w rundzie mistrzostw Starego Kontynentu, ale pierwszy poza granicami naszego kraju. Wcześniej z europejską stawką mierzył się podczas Rajdu Polski – w 2018 roku był piąty, a w 2019 – po stracie dwóch minut z powodu przebitej opony – zajął dziewiąte miejsce.

Na asfaltowe trasy wokół Zlina z numerem jeden wyjedzie zwycięzca ostatniego Rajdu Polski, Aleksiej Łukjaniuk. Zobaczymy też drugiego w Mikołajkach Łukasz Habaja, mistrza Polski z 2015 roku. W Rajdzie Barum pojawi się także mistrz świata w kategorii WRC2, jadący ŠKODĄ FABIA R5 evo Jan Kopecký, który powalczy o piąte kolejne (i dziewiąte ogółem) zwycięstwo w Zlinie.

Brak doświadczenia na czeskich trasach sprawi, że dla Marczyka i Gospodarczyka to będzie trudna próba, ale na pewno nie jadą tam tylko po naukę, czego dowodem jest chociażby wygrany oes rundy mistrzostw Europy podczas tegorocznego Rajdu Polski.

Czeski klasyk rozpisano na 15 odcinków specjalnych o łącznej długości prawie 220 kilometrów. Rywalizacja rozpocznie się w piątkowy wieczór, a zakończy w niedzielę 18 sierpnia.

Prezentowany materiał dotyczy samochodu rajdowego i ma charakter wyłącznie wizerunkowy. Samochód ten nie jest dostępny w sprzedaży na rynku polskim

Ostatnie newsy