Polskie premiery nowych modeli ŠKODY i 15-lecie projektu ŠKODA AUTO Safety na Poznań Motor Show 2019

March 25, 2019
28-31 marca na Motor Show w Poznaniu odbędzie się polska premiera nowej ŠKODY SCALA oraz ŠKODY KAMIQ. Podczas targów zaprezentowane zostaną modele koncepcyjne: VISION X i VISION E. Na stoisku nie zabraknie bestsellerowych modeli: ŠKODY FABIA i ŠKODY OCTAVIA RS oraz SUV-ów – KODIAQ w wersjach: RS, SPORTLINE, L&K i KAROQ SPORTLINE oraz SCOUT. Z okazji 15-lecia projektu ŠKODA AUTO Safety w strefie zewnętrznej na Placu Marka przewidziano innowacyjne atrakcje dla odwiedzających. 28 marca o godzinie 10:00 w hali 3A odbędzie się konferencja prasowa ŠKODY

Podczas Poznań Motor Show ŠKODA po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje nowy, kompaktowy model SCALA oraz najmniejszego członka rodziny SUV-ów marki, model KAMIQ. Z kolei modele koncepcyjne VISION X i VISION E pozwolą na wgląd w elektromobilną przyszłość marki. Na stoisku dostępne będą bestsellery oraz cieszące się popularnością SUV-y KODIAQ i KAROQ. W związku z tegorocznymi obchodami 15-lecia projektu ŠKODA AUTO Safety dla odwiedzających gości, przewidziano dodatkowe atrakcje w strefie zewnętrznej. Ponadto 28 marca o godzinie 10:00 w hali 3A odbędzie się konferencja prasowa marki.

Po raz pierwszy w Polsce, na Motor Show w Poznaniu, fani motoryzacji będą mogli na żywo zobaczyć nową ŠKODĘ SCALA, której światowa premiera odbyła się 6 grudnia w Tel Awiwie. Kompaktowe auto zostało zaprojektowane zgodnie z nowym językiem designu ŠKODY oraz wyposażone w najnowsze innowacje z zakresu bezpieczeństwa i komfortu. SCALA otwiera nowy rozdział dla samochodów z segmentu A dostępnych w ofercie marki. To jednak nie jedyna polska premiera: fani motoryzacji na targach w Poznaniu będą mogli zobaczyć także prezentowany po raz pierwszy w Genewie model KAMIQ.

Podczas poznańskich targów motoryzacyjnych zaprezentowany zostanie również model koncepcyjny VISION X, miejski crossover hybrydowy, który zadebiutował w 2018 roku w Genewie. Drugim autem zapowiadającym elektromobilną przyszłość marki będzie VISION E, samochód który rok temu wzbudził wielkie emocje wśród odwiedzających ekspozycję ŠKODY w Poznaniu. Ten pięciodrzwiowy SUV coupe jest pierwszym w pełni elektrycznym pojazdem koncepcyjnym w historii marki. Prezentacja modeli potwierdza konsekwentnie realizowaną strategię, zgodnie z którą do 2025 roku oprócz aut elektrycznych ŠKODA będzie oferować także samochody hybrydowe typu plug-in.

Na stoisku nie zabraknie bestsellerowych aut ŠKODY: nowej ŠKODY FABIA w usportowionej wersji Monte Carlo oraz ŠKODY OCTAVIA RS. Motor Show to także okazja, aby z bliska przyjrzeć się efektom udanej ofensywy marki w segmencie SUV-ów. Model KODIAQ pojawi się w Poznaniu w kilku wariantach: z emblematem RS, w wersji SPORTLINE oraz w ekskluzywnym wydaniu, Laurin & Klement. Natomiast kompaktowy SUV KAROQ zostanie pokazany w dwóch wersjach: SPORTLINE oraz SCOUT.

15-lecie projektu ŠKODA AUTO Safety

Z okazji 15-lecia projektu ŠKODA AUTO Safety, przygotowano dodatkowe atrakcje w strefie zewnętrznej, które pozwolą gościom Targów jeszcze lepiej doświadczyć innowacji oferowanych przez markę z zakresu bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Przestrzeń na Placu Marka o powierzchni 3800 m2 składa się z dużego placu manewrowego, pięciu stanowisk technologicznych, symulatora dachowania i symulatora zderzeń w wirtualnej rzeczywistości. Cała strefa będzie obsługiwana przez instruktorów ze ŠKODA AUTO Szkoła.

- Obecnie dostęp do szerokiej oferty systemów wspomagających kierowcę znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa. Cieszymy się, że z okazji 15-lecia ŠKODA AUTO Safety, setki tysięcy osób obecnych na Poznań Motor Show będzie mogło na żywo doświadczyć działania systemów ŠKODY oraz skorzystać z zapewnianych przez nas atrakcji, doskonaląc tym samym swoje umiejętności za kierownicą – podsumowuje Radek Jaskulski, trener ŠKODA AUTO Szkoła.

Miko Marczyk na stoisku marki podczas dnia prasowego

Na stoisku marki zaprezentowana zostanie także rajdowa FABIA R5, która zadebiutuje w nowym oklejeniu na sezon 2019. Podczas dnia prasowego, 28 marca, przedstawiciele mediów, jak i fani motorsportu będą mieli okazję do rozmowy z kierowcą rajdowym, Miko Marczykiem. Będzie to symboliczne rozpoczęcie drugiego sezonu projektu ŠKODA Polska Motorsport, inicjatywy polskiego importera ŠKODY oraz Volkswagen Financial Services, która ma na celu promocję rajdów w naszym kraju.

Serdecznie zapraszamy na stanowisko ŠKODY!

Ostatnie newsy