NUMER MIESIĄCA: 27

May 16, 2019
Po raz 27 z rzędu ŠKODA jest głównym sponsorem Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie. W tym roku zespoły będą walczyć o medale na Słowacji.

Numer 27 jest gwiazdą serii jako najnowszego numeru miesiąca, serii Storyboard ŠKODA, w której regularnie rzucamy światło na ciekawe fakty na temat samochodów ŠKODA, ich przeszłości, teraźniejszości i przyszłości oraz wydarzeń na ŠKODA, wyrażone poprzez konkretną liczbę. ŠKODA jest partnerem tego turnieju nieprzerwanie od 1993 roku, co jest wyczynem wytrzymałości, który zdobył pozycję w Księdze Rekordów Guinnessa jako najdłużej sponsorowany ze wszystkich mistrzostw świata sportu. Krążki hokejowe zostaną umieszczone w centralnym kole logo ŠKODA na starcie wszystkich 64 gier w słowackich miastach Bratysławie i Koszycach w tym roku. Za tablicą prezentowane będą ŠKODA SCALA, ŠKODA KAMIQ i ŠKODA KODIAQ RS. Każdego roku ŠKODA oferuje flotę samochodów dla organizatorów mistrzostw. Od 1992 roku, kiedy to po raz pierwszy ŠKODA FAVORIT została oddana do użytku hokeja na lodzie, samochody marki ŠKODA pokonały około 6,5 miliona kilometrów w barwach mistrzostw świata w hokeju na lodzie. To około 250 000 kilometrów na mistrzostwo. W tym roku zespołowi organizacyjnemu będzie pomagać flota 50 samochodów, w tym głównie popularne SUV-y KODIAQ i KAROQ.

https://youtu.be/QPwe9TN8hUE

Ponieważ hokej na lodzie jest sportem narodowym w Czechach, 27-letni sponsoring ŠKODA mistrzostw świata w hokeju na lodzie IIHF jest całkowicie logiczny. „Hokej na lodzie to ekscytująca gra, która przyciąga uwagę ludzi na całym świecie. Co więcej, jako sport jest dynamiczny, przyziemny i uczciwy - są to te same atrybuty, które leżą u podstaw kultury korporacyjnej i wizji ŠKODY ”- wyjaśnia Bernhard Maier, prezes zarządu.

Ostatnie newsy