Inteligentna rękawica ProGlove: ŠKODA Logistics rozwija nowe technologie w przemyśle

Inteligentna rękawica ProGlove: ŠKODA Logistics rozwija nowe technologie w przemyśle

30. 8. 2016

ŠKODA przygotowuje się na czwartą rewolucję przemysłową: nowatorskimi rękawicami ProGlove czeski producent wyznacza nowe standardy innowacji i zaawansowania technologicznego. Inteligentne funkcje rękawic pozwolą ułatwić i przyspieszyć pracę działu logistycznego ŠKODA Logistics.

Inteligentna rękawica ProGlove

Czwarta rewolucja przemysłowa to koncepcja, w ramach której nastaje przełom w przemyśle dzięki coraz szerszemu wykorzystaniu automatyzacji i wymiany danych na wielką skalę. W zaawansowanych gałęziach przemysłu sytuację tę da się już zaobserwować i ŠKODA ma znaczący wkład w jej rozwój. „W dzisiejszych warunkach logistyka ma kluczowy wpływ na sukces firmy, zaważając na jej konkurencyjności i kondycji finansowej” – powiedział Jiří Cee, Dyrektor ŠKODA Logistics. „Dlatego też w ŠKODZIE nieustannie rozwijamy najnowocześniejsze technologie, by poprawić codzienne życie naszych pracowników. Inteligentna rękawica ProGlove pozwala im pracować szybciej, wydajniej i praktycznie bezbłędnie” – dodał Cee.

ŠKODA zamierza wprowadzić swoje fabryki w cyfrowy wiek. ProGlove to elektroniczna rękawica wyposażona w skaner, zaprojektowana w celu usprawnienia pracy logistycznej. By dowieść swojej wytrzymałości, inteligentny wynalazek przeszedł szereg testów wytrzymałościowych.

„ProGlove udowodniła, że idealnie nadaje się do produkcji seryjnej i jest już stałym elementem naszego wyposażenia” – powiedział Cee.

Co najważniejsze, ta innowacyjna rękawica została zaprojektowana tak, by praca w niej była łatwiejsza i sprawniejsza. Zamontowane w niej urządzenie wskazuje pracownikowi, czy trzyma on właściwy podzespół i czy wykonuje czynności w odpowiedniej kolejności.

Rękawica ta potrafi odczytywać informacje tak jak tradycyjny skaner, ale robi to jednym prostym działaniem i bez wykorzystania dodatkowych urządzeń. Umożliwia to wyjątkowo szybką i łatwą rejestrację części. W dodatku praca staje się jeszcze bardziej ergonomiczna: skanowanie i testowanie materiałów aktywowane jest przez naturalne ruchy ręki.

Inteligentna rękawica ŠKODY odczytuje kody części w poziomie i w pionie. Odczytany kod jest następnie aktywowany przyciskiem na palcu wskazującym. W następnym kroku proces jest akceptowany sygnałem dźwiękowym lub wibracją, zapobiegając wykorzystaniu niewłaściwej części.

Dział ŠKODA Logistics zatrudnia obecnie około 3000 osób, których priorytetem jest zaplanowanie skutecznej i szybkiej dostawy podzespołów ŠKODY na całym świecie.