NASTAŁA CAŁKOWICIE NOWA WERSJA ŠKODA OCTAVIA!

November 11, 2019
Czwarta generacja bestsellerowej Skody Octavia jest już dostępna. Światowa premiera odbyła się w hali Pałacu Targowego, znajdującego się w Galerii Narodowej w Pradze w stolicy Czech. Spójrzcie na najważniejsze wydarzenia programu!

Gospodarzem światowej premiery nowego modelu był Pałac Targowy - jedno z miejsc Galerii Narodowej w Pradze - w stolicy Czech. Spójrzcie na najważniejsze wydarzenia programu!

Zaprezentowano czwartą generację najlepiej sprzedającego się modelu Skody Octavia. Ma ona wiele nowych funkcji. Zbadajmy je.

Najnowsza odsłona Skody Octavia to auto, którego nie można pomylić z innymi modelami. Pod każdym kątem. Opiera się na języku projektowania trzeciej generacji, tak aby wyglądać na bardziej dynamiczny i pewny siebie model. Reflektory w technologii Full LED Matrix rozświetlają twoją drogę, podczas gdy tradycyjne sygnowane tylne światła w kształcie litery C są wzmocnione przez dynamiczne wskaźniki.

Oliver Stefani, szef projektu ŠKODY, mówi: „Podstawowymi wartościami OCTAVII zawsze była funkcjonalność, praktyczność, elegancja i ponadczasowy design. W nowej generacji skupiliśmy się na jeszcze większym podkreśleniu „wzornictwa” jako ustalonej wartości. Zupełnie nowa OCTAVIA jest bardziej dynamiczna i emocjonalnie naładowana niż kiedykolwiek, ale jednocześnie pozostaje funkcjonalna i praktyczna. Udało nam się bardzo skutecznie połączyć te aspekty i jestem pewien, że nasi klienci to pokochają.”

Kierowca i pasażerowie poczują się wręcz rozpieszczeni w zupełnie nowym wnętrzu. „Przestronne i lekkie wnętrze ma całkowicie nową architekturę, ale pozostaje wierne typowej linii auta ŠKODA, która doskonale łączy funkcjonalność i estetykę. Kształt deski rozdzielczej został zainspirowany charakterystycznym obliczem samochodów ŠKODA i zawiera podparcie dla dłoni, dzięki czemu kierowca może łatwiej kontrolować wolnostojący wyświetlacz projekcyjny” – mówi Oliver Stefani.

Zupełnie nowy model OCTAVII to pierwsza ŠKODA z wyświetlaczem head-up. Kolejną rewolucyjną innowacją jest automatyczna skrzynia biegów DSG z systemem shift-by-wire, która umożliwiła zastąpienie dźwigni zmiany biegów małym modułem sterującym. To zasadniczo zmieniło wygląd środkowej konsoli. Nigdy wcześniej nie było widać wielofunkcyjnej dwuramiennej kierownicy. Pokładową rozrywkę zapewniają systemy informacyjno-rozrywkowe trzeciej generacji, a najlepsza wersja oferuje 10-calowy, całkowicie szklany monitor. Ekonomiczny system kontroli obiegu powietrza znajduje się w trzy-strefowej automatycznej klimatyzacji.

Nowe funkcje bezpieczeństwa to kolejny ważny obszar. Również tutaj zupełnie nowa Octavia poczyniła wielkie postępy. Dla przykładu jest to pierwszy model Skody, który oferuje asystenta unikania kolizji, zaprojektowany w celu ułatwienia i bardziej precyzyjnego omijania nagłej przeszkody, asystenta skrętu, dzięki któremu skręty w lewo są jeszcze bezpieczniejsze (w samochodach z kierownicą po lewej stronie), oraz ostrzeżenie wyjścia, alarmujące o otwartych drzwiach auta mogące spowodować kolizję z przejeżdżającym obok samochodem lub rowerzystą. Kolejna nowa funkcja, Lokalna Informacja o Ruchu Drogowym, która ostrzega o zagrożeniach w ruchu na drodze. Dla przykładu system ten może alarmować o gołoledzi na drodze lub przeszkodach.

Całkowicie nowa Skoda Octavia jest nie tylko piękna, zachowując udoskonaliła swoją praktyczność. Już teraz imponująca pojemność bagażnika wzrosła o 30 litrów do łącznej liczby 640 litrów w wersji kombi, podczas gdy wersja liftback pomieści teraz 600 litrów, czyli o 10 litrów więcej niż w poprzedniej generacji.

Pod zupełnie nową maską OCTAVII klient ma wiele do wyboru. Oprócz ulepszonych silników benzynowych, które można wyposażyć w ekologiczną technologię hybrydową (mHEV) i silniki Diesla nowej generacji Evo, istnieje również napęd na sprężony gaz ziemny (CNG). Całkowicie nowa OCTAVIA jest nawet dostępna jako hybryda plug-in. Nie ma powodów do zmartwień, uruchomione zostaną również wersje RS i SCOUT.


Ostatnie newsy