4. RAJD ELECTRONAI: RELACJA

September 10, 2018
MIKOŁAJ MARCZYK WYGRAŁ LITEWSKĄ RUNDĘ RSMP! Kierowca teamu ŠKODA Polska Motorsport w czasie Rajdu Elektrenai 2018 potwierdził miano jednego z największych rajdowych talentów w kraju.

Marczyk wygrał swoją pierwszą w karierze rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, dokonując tego jako najmłodszy Polak w historii.

Razem z pilotem Szymonem Gospodarczykiem zaczęli z wysokiego C – tryumfując w obydwu piątkowych, trudnych technicznie odcinkach specjalnych. Sukces tym większy, że Miko nie ma dużego doświadczenia na szutrze. Ostatni dzień zawodów ekipa ŠKODA Polska Motorsport zaczęła więc w roli lidera nie tylko RSMP, ale i całego Rajdu Elektrenai. W sobotę Marczyk i Gospodarczyk – tak jak inne ekipy – musieli uznać wyższość Nikolaja Griazina i Jarosława Fiedorowa. Team, który niedawno zdominował także Rajd Rzeszowski, wygrał wszystkie odcinki specjalne drugiego dnia rajdu. Załoga ŠKODA Polska Motorsport utrzymała pierwszą pozycję w klasyfikacji RSMP, ale w klasyfikacji generalnej spadła na miejsce czwarte – oczywiście wciąż wysokie.

Miko utrzymał się tym samym na trzecim miejscu w „generalce” RSMP i z 96 punktami zachowuje szansę na mistrzostwo. Do lidera, Jakuba Brzezińskiego, traci 50 punktów, ale w ostatniej rundzie – Rajdzie Polski w Mikołajkach – do zgarnięcia będzie ich 55. Grzegorz Grzyb zajmuje drugie miejsce ze 118 punktami i tylko ci trzej kierowcy będą się liczyć w walce o końcowy sukces.

Prezentowany materiał dotyczy samochodu rajdowego i ma charakter wyłącznie wizerunkowy. Samochód ten nie jest dostępny w sprzedaży na rynku polskim.

Ostatnie newsy