MIKOŁAJ MARCZYK O RAJDZIE NADWIŚLAŃSKIM

June 15, 2018
Załoga ŠKODA Polska Motorsport ukończyła ostatni Rajd Nadwiślański na bardzo dobrym drugim miejscu. Co o tym sukcesie mówi Mikołaj Marczyk?

Rajd Nadwiślański zakończyliśmy w dobrych nastrojach – komentuje kierowca ŠKODA Polska Motorsport. – Po bardzo dobrym debiucie na Rajdzie Świdnickim i gorszych chwilach podczas Rajdu Dolnośląskiego wykonaliśmy plan i dojechaliśmy do mety. Przy okazji zdobyliśmy 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, co nas bardzo cieszy – dodaje.

Specyfika Rajdu Nadwiślańskiego była zupełnie inna od pozostałych. Dużo prostych, które kończyły się śliskimi zakrętami i w większości 90-stopniowymi zakrętami. Takie trasy to wbrew pozorom duże wyzwanie, ponieważ za późne hamowanie może w łatwy sposób skończyć się poza drogą, a z drugiej strony to właśnie na tych hamowaniach urywamy najwięcej czasu. Nasza jazda była mądra, a to w rajdach czasami jest jeszcze ważniejsze od prędkości – tak opisuje swoje zmagania na trasach.

Cieszymy się, że nasza pewność jazdy wróciła na swoje miejsce i już przygotowujemy się do Rajdu Śląska, który będzie stanowił 4. rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – kończy Mikołaj.

Rajd Śląska zostanie rozegrany w dniach 29 czerwca – 1 lipca w okolicach Chorzowa.

Klasyfikacja generalna RSMP:

  1. Jakub Brzeziński – 82 pkt
  2. Grzegorz Grzyb – 50 pkt
  3. Mikołaj Marczyk – 42 pkt
  4. Tomasz Kasperczyk – 28 pkt
  5. Marcin Słobodzian – 25 pkt

Ostatnie newsy