MIKOŁAJ MARCZYK – CZŁOWIEK ZE ZŁOTYM SAMOCHODEM

May 30, 2019
Mało kto wie, że ŠKODA FABIA R5, którą Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk startują w tegorocznym cyklu RSMP, była w centrum uwagi, jeszcze zanim trafiła do teamu ŠKODA Polska Motorsport.

Gdy stało się jasne, że ŠKODA jest w trakcie swojego najlepszego sezonu w już i tak pełnej sukcesów czteroletniej rajdowej karierze, postanowiono uczcić ten fakt wyjątkową sesją. Nowy egzemplarz auta, które zdominowało cykl WRC 2 (cztery ostatnie sezony to cztery mistrzostwa) oraz liczne krajowe czempionaty, ozdobiono wyjątkową złotą okleiną.

I to właśnie ten złoty egzemplarz – symbol rajdowej dominacji ŠKODY – trafił do stajni Kresta Racing, a stamtąd w ręce Mikołaja Marczyka oraz innych kierowców ekipy Romana Kresty, z którym Miko współpracuje od ubiegłorocznego Rajdu Barbórki. Oczywiście okleinę zmieniono na biało-zielono-czarne barwy drużynowe (zostawiając jednak złote logo na masce), ale w świecie rajdów kojarzą się one ze zwycięstwem równie mocno.

Dziś „złota” ŠKODA FABIA R5 do sukcesów marki nawiązuje już nie tylko w sposób symboliczny – rywalizację w mistrzostwach Polski rozpoczęła od zwycięstwa w Rajdzie Świdnickim-Krause.

Wyniki w sporcie to efekt ciężkiej pracy i talentu, ale w rajdach samochodowych, tak jak w każdej innej dyscyplinie, zawsze było miejsce na przesądy. Nie widzimy więc powodu, aby historii auta, którym jeździ Mikołaj Marczyk nie brać za dobrą monetę przed resztą sezonu. Miejmy nadzieję, że przyszłość tej ŠKODY FABIA R5 także będzie złota.

Prezentowany materiał dotyczy samochodu rajdowego i ma charakter wyłącznie wizerunkowy. Samochód ten nie jest dostępny w sprzedaży na rynku polskim.

Ostatnie newsy