LODOWE WYZWANIE: ŠKODA KODIAQ RS I ARKTYCZNY KRĄG

March 15, 2019
Jeden samochód. 1417 kilometrów bez widocznego cala suchego asfaltu. Koło podbiegunowe. 24 godziny. ŠKODA KODIAQ RS podejmuje lodowe wyzwanie.

SKODA Italia postanowiła przetestować możliwości sportowego SUV-a KODIAQ RS. Czy dzięki silnikowi o mocy 240 KM i napędowi na wszystkie koła KODIAQ RS poradzi sobie z warunkami polarnymi - oblodzonymi powierzchniami, temperaturą około -20 ° C i silnym wiatrem przednim? https://youtu.be/3JL8Yw8paSo

ŠKODA KODIAQ RS, podobnie jak wszystkie inne wersje tego modelu, jest pojazdem gwarantującym bezpieczną jazdę na nieutwardzonych nawierzchniach. Tak narodził się pomysł przetestowania KODIAQ RS w ekstremalnych warunkach, pakując go w pełną przygód jazdę przez Koło Podbiegunowe od Rovaniemi w Finlandii do Przylądka Północnego (Nordkapp) w Norwegii i z powrotem.

Wyzwanie wymagało pokonania całego dystansu w czasie krótszym niż 24 godziny, z tylko jednym udoskonaleniem dla pojazdu - oponami z kolcami, które są obowiązkowe w ekstremalnych warunkach.

Godzinę przed północą KODIAQ RS opuścił Rovaniemi, planując w dzień dotrzeć do Przylądka Północnego. To nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. W lutym Koło Podbiegunowe ma tylko kilka godzin dziennego światła dziennego, więc większość misji odbywała się w całkowitej ciemności. Burze śnieżne i wiatry o prędkości 70 km/h raczej nie poprawiały sytuacji.

Samochód przejechał granicę Norwegii o czwartej rano, jadąc w głąb lądu wzdłuż wiejskich dróg. Dotarł do Przylądka Północnego o dziewiątej. Oprócz tankowania był to jedyny przystanek na drodze. Był tylko czas na szybkie zdjęcie przed etapem powrotu. O 15:30 załoga przekroczyła granicę z Finlandią i wróciła do Rovaniemi o 20.17. Przejechali 1417 kilometrów prawie w trzy godziny przed 24-godzinnym limitem, osiągając średnią prędkość 67 km/h.


Ostatnie newsy