JAZDA PRZEZ PIĘKNY KRAJOBRAZ INSPIRUJE

June 18, 2019
Co krystaliczny design ŠKODY ma wspólnego z Antonim Dvořákiem i jego kompozycjami? A jakiej muzyki przyjemnie słuchać w samochodzie? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co ma do powiedzenia Siemion Bychkow, jedna z wiodących postaci muzyki klasycznej i główny dyrygent Filharmonii Czeskiej.

Muzyka klasyczna jest jedną z rzeczy, które rozsławiły Czechy na całym świecie. Nazwy takie jak Antoni Dvořák, Bedřich Smetana, Leoš Janáček i Bohuslav Martinů są znakami rozpoznawczymi i ambasadorami czeskiej tradycji muzycznej. Podobnie, ŠKODA to nazwa kojarzona z dźwięcznością czeskiej tradycji rzemiosła i inżynierii. Nic więc dziwnego, że ŠKODA i Czeska Filharmonia nawiązały współpracę trwającą od 1993 roku. ŠKODA zapewnia orkiestrze środki finansowe i sponsoringowe. Główny dyrygent Filharmonii Czeskiej, Siemion Bychkow, powiedział ŠKODA Storyboard, jak postrzega czeską tradycję muzyczną, która jego zdaniem została zainspirowana - podobnie jak język projektowania ŠKODA - przez kubizm i aluzje do czeskiej tradycji szklarskiej. „Możemy znaleźć kubistyczny strukturalizm odzwierciedlony w muzyce Leoša Janáčka. Jeśli chodzi o kompozycje Antoniego Dvořáka, są one muzycznym odpowiednikiem czeskiego kryształu”- mówi Bychkov. Opisał także, jak sam łączy muzykę i jazdę. „Od czasu do czasu włączam muzykę. Jeżdżę w milczeniu”- wyjaśnia.

Siemion Bychkow prowadzi obecnie sponsoring ŠKODA KODIAQ w tapicerce Laurin & Klement, którą osobiście zebrał w Mladá Boleslav. „Najbardziej podoba mi się w tym projekt. To piękny SUV - mówi. Nie trzeba dodawać, że kiedy się go prowadzi, myśli krążą wokół muzyki. „Jeśli jadę inspirującym samochodem i przejeżdżam przez piękny krajobraz, to faktycznie jest” - mówi zapytany, czy jazda może być dla niego inspirująca. A jakiej muzyki słucha w samochodzie? „Każda muzyka brzmi świetnie w tym samochodzie”, mówi. Dodaje, że kompozycje Bacha i Mozarta są dobre do jazdy samochodem, czy to w mieście, czy na autostradzie.

ŠKODA sponsoruje także tradycyjny koncert na wolnym powietrzu zorganizowany przez Czeską Filharmonię, który jest sposobem na zakończenie sezonu koncertowego przez orkiestrę symfoniczną. W tym roku koncert odbędzie się w sercu czeskiej stolicy - na placu Hradczany na Zamku Praskim - 19 czerwca. ŠKODA przygotuje flotę pojazdów w ramach przygotowań do całego wydarzenia, aby wozić muzyków i solistów przez cały dzień. Chociaż koncert tego rodzaju jest wyjątkowy nawet dla orkiestry, przygotowania są takie same jak dla każdego innego wykonania. „Przygotowujemy się do każdego koncertu w ten sam sposób i z takim samym poświęceniem, aby zawsze zapewnić słuchaczom jak najlepsze wrażenia muzyczne” - wyjaśnia główny dyrygent. Jeśli więc będziesz w Pradze po ósmej wieczorem 19 czerwca, koniecznie udaj się na plac Hradczany. Wstęp jest bezpłatny, a repertuar obejmuje hity z partytur filmowych.


Ostatnie newsy