Gotowe na każde wyzwanie

Gotowe na każde wyzwanie – o SUV-ach marki ŠKODA

Gotowe na każde wyzwanie – o SUV-ach marki ŠKODA

16. 8. 2018

W momencie wejścia na rynek, SUV-y cieszyły się popularnością głównie przez połączenie cech samochodu osobowego i terenowego, będąc przeznaczonymi dla kierowców prowadzących aktywny tryb życia. Obecnie modele z tego segmentu to nie tylko pojazdy dostosowujące się do zmiennych warunków drogowych, „górujące” nad innymi samochodami na drogach. SUV-y oferowane przez ŠKODĘ to przede wszystkim auta wyposażone w wysokiej klasy, praktyczne innowacje technologiczne, podnoszące poziom bezpieczeństwa oraz zapewniające kierowcy i pasażerom poczucie komfortu i przyjemności z jazdy.

Technologie w służbie bezpieczeństwa

Tym co wyróżnia modele ŠKODA KODIAQ i KAROQ jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa poprzez zastosowanie szeregu najwyższej jakości rozwiązań technologicznych, zarezerwowanych zazwyczaj dla samochodów klasy premium. BLIND SPOT DETECT – czujnik martwego pola wykrywa pojazdy znajdujące się poza zasięgiem lusterek samochodowych i informuje o nich kierowcę w trakcie wyprzedzania lub zmiany pasa ruchu, a TRAFFIC JAM ASSIST wykorzystuje aktywny tempomat i asystenta pasa ruchu, pomagając uniknąć kolizji spowodowanej utratą koncentracji kierowcy w trakcie długiej jazdy. Funkcja wykrywania zmęczenia, na podstawie monitorowania zachowań kierowcy, ostrzega go o potrzebie odpoczynku i zrobienia przerwy w podróży.

Dodatkowo funkcjonalności ŠKODA Connect obejmują rozwiązania takie jak Infotainment Online, wskazujące kierowcy lokalizacje najbliższych stacji benzynowych, dostępne w pobliżu miejsca parkingowe oraz na bieżąco przedstawiające informacje na temat korków czy remontów na drogach i wprowadzające aktualizacje tras w systemie nawigacyjnym. Pakiet usług Care Connect zaś umożliwia automatyczne wezwanie pomocy drogowej w razie wypadku, podając lokalizację pojazdu i wszelkie niezbędne informacje.

Hotel na kółkach

Przestronność i możliwość dostosowania wnętrza auta do aktualnych potrzeb kierowcy to jedna ze sztandarowych cech samochodów z segmentu SUV. Model KODIAQ, który może być wyposażony w 7 miejsc, pojemny bagażnik, dochodzący nawet do 2 065 litrów idealnie nadaje się do długich, rodzinnych podróży. Dodatkowa możliwość przesuwania tylnej kanapy w przód i w tył pozwala dostosować pochylenie oparcia. Dostępny na wyposażeniu auta opcjonalny Pakiet Komfortowego Snu, zawiera m.in. specjalne, rozkładane zagłówki dla pasażerów w drugim rzędzie siedzeń, umożliwiając odbywanie długich podróży w komfortowych warunkach.

W modelu ŠKODA KAROQ standardowa pojemność bagażnika wynosi 521 l, a system Vario Flex z niezależnymi fotelami umożliwia powiększenie go do 1 630 l. Współcześni kierowcy, prowadzący zróżnicowany tryb życia, mogą spontanicznie wyruszyć w weekendową, zamiejską wycieczkę zabierając ze sobą rodzinę i wszystkie potrzebne rzeczy, nie martwiąc się przy tym o komfort jazdy czy brak odpowiedniej ilości miejsca wewnątrz pojazdu.

Jazda w różnych warunkach

Dzięki adaptacyjnemu zawieszeniu DCC, ŠKODA KAROQ dostosowuje się do indywidualnego stylu podróżowania kierowcy. Ustawienie jednego z trzech dostępnych trybów jazdy: Normal, Sport lub Comfort odbywa się za pomocą uruchomienia jednego przycisku, który nadaje jednostce sterującej odpowiednie parametry przy nieustannej analizie informacji ze wszystkich czujników samochodowych. Jeśli jeden z czujników wykryje gwałtowne zachowanie kierowcy, np. nagły manewr spowodowany ominięciem przeszkody, DCC dostosuje odpowiednie ustawienia, zapewniając bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, a następnie powróci do wcześniej ustawionego trybu.

SUV-y marki ŠKODA mogą być wyposażone w napęd 4x4, który charakteryzuje się odpowiednim rozdziałem momentu obrotowego na obie osie, a także potrafi szybko reagować na każdą zmianę warunków na drodze. Samochody dodatkowo wyposażone w tryb Offroad dla napędu 4x4 zachowują pełną kontrolę i efektywność przenoszenia napędu również poza drogami asfaltowymi. Zastosowanie międzyosiowego sprzęgła napędu 4x4, który w trudnych warunkach drogowych jest płynnie rozdzielany pomiędzy koła przedniej i tylnej osi, podróżowanie zarówno po wyboistych trasach górskich terenów, jak i wąskich uliczkach miejskich jest zawsze bezpieczne i ekonomiczne.

Ostatnie newsy

Wszystkie newsy