Gala Sportu Samochodowego 2019 – najważniejsze trofea dla zespołu ŠKODA Polska Motorsport

November 26, 2019
Mistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej, Mistrzostwo Polski w klasie 2, Mistrzostwo Polski w klasyfikacji zespołów producenckich, Vice-Mistrzostwo Polski w klasyfikacji zespołów sponsorskich – najważniejsze tytuły polskiego sportu motorowego znalazły się oficjalnie w rękach zespołu ŠKODY!

22 listopada 2019 roku w Warszawie odbyła się Gala Sportu Samochodowego, na której zespołom zostały oficjalnie przyznane tytuły wywalczone podczas całego sezonu. W tym roku było to szczególne wydarzenie dla Miko Marczyka i Szymona Gospodarczyka, którzy już na jedną rundę przed końcem sezonu zapewnili sobie tytuł Rajdowych Mistrzów Polski, a Miko zostały tym samym najmłodszym w historii Mistrzem kraju.

Wśród wielu przyznanych tytułów w różnych dyscyplinach sportu motorowego, to właśnie rajdy samochodowe były postrzegane jako najtrudniejsza i najbardziej prestiżowa kategoria. Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk, jako najwyżej sklasyfikowani zawodnicy, odebrali trofea za zdobycie Mistrzostwa Polski w klasyfikacji generalnej oraz Mistrzostwa Polski w klasie 2 Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2019. Zespół został także wyróżniony jako najszybsza załoga na odcinkach Power Stage nagrodą RMF MAXX Trophy – do końca na maxxxa.

Tomasz Porawski, dyrektor generalny ŠKODA Polska odebrał puchary za zdobycie Mistrzostwa Polski w klasyfikacji zespołów producenckich oraz Vice-Mistrzostwa w klasyfikacji zespołów sponsorskich dla ŠKODA Polska Motorsport.

Odebranie tytułów oraz samo wydarzenie było zwieńczeniem wielu miesięcy ciężkiej pracy i sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. Nie oznacza to jednak końca tegorocznych wyzwań, bowiem już 7 grudnia zawodnicy ŠKODA Polska Motorsport staną na starcie niezwykle ważnego rajdu – Barbórka Warszawska! - To już oficjalne, wraz z Szymonem jesteśmy Mistrzami Polski. Dla mnie ten tytuł to nie jest tylko efekt pracy w tym sezonie. To 9 lat startów, walki i rywalizacji, żeby pokazać się z jak najlepszej strony i dostawać kolejne szanse. To 2,5 roku nauki, poznawania dyscypliny i zachowań adekwatnych do tego, żeby osiągnąć cele swoje, zespołu, partnerów – komentuje Miko Marczyk. – Nigdy zdobycie tytułu Mistrza Polski nie było moim największym marzeniem. Zawsze powtarzam, że moim marzeniem są starty w cyklach rajdowych na poziomie adekwatnym do możliwości sportowych. Takie momenty jak zdobycie najwyższego tytułu są dla mnie jednak dowodem na to, że warto marzyć i każdego dnia wykonywać małe rzeczy, które przybliżą nas do celu – dodaje.

- Kilka dni temu odebraliśmy szarfy z tytułami. To podsumowanie tego, na co razem z Miko i całym zespołem ciężko pracowaliśmy. Oczywiście zawsze o tym marzyłem jednak było to marzenie w stylu lotu na księżyc – bardzo trudne do zrealizowania. Mam to szczęście, że trafiłem na dobrych i w pełni zaangażowanych ludzi, którzy mieli swój udział w tym sukcesie. Miko, to prawdziwy sportowiec. Wiem, że to dopiero początek jego i naszych wspólnych sukcesów. Oprócz zespołu mieliśmy też sponsora na miarę mistrzów. Dzięki ŠKODA Polska mogliśmy wzbijać się na wyżyny naszych umiejętności i wygrywać - komentuje Szymon Gospodarczyk.

Ostatnie newsy