2019: ROK, KTÓRY ROZPOCZYNA PRZYSZŁOŚĆ

December 23, 2019
Zupełnie nowa ŠKODA OCTAVIA, zelektryfikowany SUPERB IV, całkowicie elektryczny CITIGOe IV i miejski SUV ŠKODA KAMIQ. W 2019 roku ŠKODA zaprezentowała szereg innowacji, nadając solidną formę wielu marzeniom i wizjom.

Największe wyczekiwanie roztaczała ŠKODA OCTAVIA czwartej generacji. Jeszcze przed oficjalną premierą oczarował trzech wyróżniających się i bardzo różnych artystów. Wynik? Innowacyjne prace na płótnie, szkle akrylowym i ekranie tabletu. Światowa premiera nowej generacji modelu OCTAVIA odbyła się w Galerii Narodowej w Pradze. To przede wszystkim uderzający wygląd nowego modelu, który odróżnia nową generację od poprzednich. Wygląda na znacznie bardziej dynamiczny i pewny siebie, mówi główny projektant marki ŠKODA Oliver Stefani.

W pełni naładowane SUPERB IV i CITIGOᵉ IV

Marka ŠKODA w decydujący sposób wkroczyła w świat e-mobilności w 2019 roku. ŠKODA SUPERB IV z napędem hybrydowym typu plug-in łączy silnik benzynowy 1.4 TSI z silnikiem elektrycznym. Rezultatem jest wyjątkowo ekologiczna jazda, która wcale nie idzie na kompromis w kwestii zwinności.

Pierwszym masowo produkowanym całkowicie elektrycznym modelem marki ŠKODA jest CITIGOᵉ IV.

Na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie ŠKODA zaprezentowała kilka ekologicznych alternatyw: SCALA G-TEC i KAMIQ G-TEC na sprężonym gazie ziemnym.

To jednak nie koniec innowacji zaprezentowanych w 2019 roku. Świat po raz pierwszy spojrzał na miejski SUV ŠKODA KAMIQ, a limuzyna ŠKODA SUPERB została poddana modernizacji i przyjęła nowego członka rodziny: ducha przygód  zwanego SUPERB SCOUT. Modele SCALA i KAMIQ otrzymały wersję projektową MONTE CARLO. A VISION IV, całkowicie elektryczny SUV ŠKODY, jest zwiastunem przyszłości.

KLEMENT - partner dla miasta

Ale patrzenie w przyszłość nie oznacza, że musisz zapomnieć o swoich korzeniach. Połączenie przeszłości i przyszłości było inspiracją dla KLEMENT - koncepcji marki ŠKODA, która stanowi ekologiczne i nowoczesne rozwiązanie dla mobilności w mieście.

Jak dotąd zastanawia się większość kierowców, kiedy myślą o elektrycznej przyszłości, o tym, jak ładowanie zamiast tankowania zmieni ich życie. Właśnie dlatego Storyboard przeprowadził wywiad ze strategiem ŠKODY, dr Guido Haakiem, który wyjaśnił, co jeszcze eMobility dostarczy kierowcom: „Pierwszą rzeczą, którą zdajesz sobie sprawę, prowadząc samochód elektryczny, jest jego genialna dynamika”.

Laura i jej IT

Mówiąc o innowacjach, niedawno otwarto nowe centrum danych w środku fabryki ŠKODA w Mladá Boleslav. Jego sercem jest superkomputer, który jest obecnie najpotężniejszym komputerem biznesowym w Czechach. Jego moc obliczeniowa mierzy 2 petaFLOPS, innymi słowy 2 biliardy operacji na sekundę.

Nawiasem mówiąc, czy rozmawiałeś kiedyś ze swoim samochodem? Najprawdopodobniej wszyscy to robią, ale teraz twój samochód zacznie mówić. Cyfrowy asystent, który zaczął pojawiać się w samochodach ŠKODA, nazywa się Laura. Zapamiętaj nazwę - wkrótce się przyda.

Rok 2019 powoli dobiega końca, podobnie jak spojrzenie na kamienie milowe tegorocznej edycji ŠKODA Storyboard. Jeśli już jesteś gotowy, rozpocznij rok 2020, kiedy marka ŠKODA obchodzi 125. urodziny. To będzie niezła przejażdżka!

Ostatnie newsy