Wróć do strony modelu

Przejdź

Wszystkie szczegóły, których szukasz

NOWA ŠKODA KODIAQ OD STRONY TECHNICZNEJ

WYMIARY AUTA*


BEZPIECZEŃSTWO

Ogranicznik prędkości

Jak sama nazwa wskazuje, ta funkcja pozwoli Ci ustawić maksymalną prędkość, której samochód nie przekroczy. Ogranicznik działa w zakresie 30-210 km/h, więc będziesz mógł korzystać z niego również na autostradzie, a ze względu na bezpieczeństwo rozłączy się, gdy gwałtownie wciśniesz gaz.

Pozostałe elementy bezpieczeństwa

ŠKODA KODIAQ dba przede wszystkim o bezpieczeństwo - bez kompromisów. Oprócz opisanych już systemów, posiada na pokładzie także:

ABS – podczas ostrego hamowania nie dopuści do blokowania się kół Podczas gwałtownego hamowania samochód zwiększa ciśnienie w hamulcach, co wspomaga kierowcę w nieprzewidzianych sytuacjach pokonywać nawet ostre zakręty

MSR – podczas hamowania silnikiem zachowa przyczepność auta

ASR – nie dopuści do „buksowania” kół na śliskiej drodze przy ruszaniu lub przyspieszaniu

EDL – pomaga podczas przyspieszania lub na wzniesieniu, gdy koła mają mniejszą przyczepność

XDS+ - blokada mechanizmu różnicowego, która pomaga kierowcy płynnie i bezpiecznie pokonywać nawet ostre zakręty

Kontrola ciśnienia w oponach – informuje kierowcę o poziomie ciśnienia w oponach

Hill Hold Control – czyli opcjonalny asystent podjazdu, „przytrzymuje” samochód podczas ruszania pod wzniesienie i zapobiega jego staczaniu do tyłu (bez użycia hamulca ręcznego utrzymuje ciśnienie w hamulcu przez 1-2 sekundy po zwolnieniu pedału).

Pulsujące światła hamowania – ostrzegają innych kierowców w razie nagłego hamowania

NAPĘD NA WSZYSTKIE KOŁA

Napęd 4x4

ŠKODA KODIAQ dostępna jest z najnowszym układem napędu ze sprzęgłem 4x4. Napęd ten jest gwarancją lepszej przyczepności w każdych warunkach i większej wszechstronności, gdy wraz ze znajomymi lub rodziną będziesz podbijał nieznane dotąd drogi.

Napęd rozdziela moc pomiędzy koła automatycznie, tak byś Ty nie musiał się niczym martwić i mógł czerpać maksimum przyjemności z jazdy.

TECHNOLOGIA GREEN

Technologia Aktywnych Cylindrów

Technologia Aktywnych Cylindrów, inaczej ACT, to system, który pozwoli Ci na oszczędniejszą jazdę. Gdy nie będziesz wykorzystywał maksymalnej mocy, cylindry drugi i trzeci zostaną tymczasowo wyłączone.

W zależności od stylu jazdy, technologia ta może zmniejszyć zużycie paliwa o ok. 0,5 l/100 km. ACT działa w zakresie prędkości 1400-4000 obr./min, do prędkości 130 km/h.

SYSTEM START-STOP

Start-Stop pozwala ograniczyć zużycie paliwa w mieście, a jego działanie jest bardzo proste – silnik wyłącza się automatycznie za każdym razem, gdy jego praca nie jest wymagana (np. na światłach lub w korku). Gdy tylko wciśniesz pedał sprzęgła, by wrzucić bieg, silnik natychmiast się załączy. Start-Stop można w każdej chwili dezaktywować.

SYSTEM START-STOP
FUNKCJA ODZYSKIWANIA ENERGII Z HAMOWANIA

ŠKODA posiada specjalną funkcjonalność, która zbiera i magazynuje wytworzoną podczas hamowania energię, by ta się nie zmarnowała. Następnie wykorzystuje ją na bieżąco w instalacjach elektrycznych lub przechowuje w akumulatorze – to pozwala zaoszczędzić paliwo, które normalnie byłoby zużyte do tych zadań.

FUNKCJA ODZYSKIWANIA ENERGII Z HAMOWANIA
Tryb Eco (Driving Mode Select)

Jednym z trybów jazdy do wyboru w modelu KODIAQ jest Eco - tryb świadomych ekologicznie kierowców, dla których priorytetem jest oszczędność. Tryb Eco dostępny jest w modelach z automatyczną skrzynią biegów – działa po zdjęciu nogi z pedału gazu i pozwala osiągnąć niższe spalanie oraz emisję CO2.

Rekomendacja zmiany biegów

Właściwy wybór biegu to klucz do oszczędnej i wydajnej jazdy. Niższe obroty silnika pozwalają na cichszą pracę oraz mniejsze zużycie paliwa. Funkcja ta „podpowie” Ci, kiedy załączyć wyższy lub niższy bieg, podając czytelne informacje na wyświetlaczu.