Jak oszczędzać paliwo

Silniki TSI potrafią być dynamiczne i zarazem oszczędne. Pozwolą Ci cieszyć się przyjemną jazdą z zachowaniem rozsądnego zużycia paliwa. Sprawdź to!

Silniki stworzone do ekojazdy

Co to znaczy? Ruszając ze świateł, wciskaj gaz do 2/3. Bieg z trzeciego zmieniaj na piąty i jedź ze stałą prędkością. Jeśli chcesz przyspieszyć, zredukuj bieg i dynamicznie zwiększ prędkość. Widząc czerwone światło na skrzyżowaniu już z daleka, odpuść pedał gazu i staraj się hamować silnikiem. Obserwuj i oszczędzaj!

Oszczędność w TSI

Zaawansowana konstrukcja silników TSI sprawia, że są zdolne do pracy przy bardzo małych dawkach paliwa. Dzięki bezpośredniemu wtryskowi paliwa do cylindrów, turbosprężarce i małej pojemności skokowej silnika w każdych warunkach są w stanie spełnić stawiane im wymagania - zarówno dynamicznej jazdy, jak i zużywania małych ilości paliwa.

Przeczytaj też:

Jak dbać o silnik TSI

Ciesz się bezawaryjną jazdą, stosując się do kilku prostych zasad.

Jaki silnik wybrać?

Kupując samochód, stajesz przed trudnym wyborem. Jaki silnik będzie najlepszy? Badania pokazują, że przeciętny polski kierowca przemierza rocznie ok. 15 000 km. Diesel nie będzie więc dla niego najlepszym wyborem. Dlatego lepiej postawić na silnik benzynowy.

Umów się na jazdę próbną

Poznaj bliżej wybraną Škodę i zabierz ją w trasę