Troska o człowieka i środowisko jest strategicznym celem marki ŠKODA

WSZYSTKO W NASZYCH RĘKACH

We współczesnym świecie globalnych powiązań odpowiedzialność za środowisko i przyszłość następnych pokoleń stała się wyzwaniem szczególnej wagi. Dlatego strategicznym celem ŠKODY jest dostarczanie klientom samochodów, które są nie tylko bezpieczne, praktyczne i wygodne, ale także przyjazne środowisku.

Wszystkie nasze silniki spełniają najbardziej rygorystyczne normy emisji, a dzięki zaawansowanym rozwiązaniom, takim jak turbodoładowanie i bezpośredni wtrysk paliwa, zachowują wyjątkową dynamikę przy jednocześnie niskim zużyciu paliwa. Silniki diesla są wyposażone również w filtry DPF, a dla osób, które szukają najbardziej ekologicznych i oszczędnych w użytkowaniu modeli, opracowaliśmy specjalne wersje GreenLine.

Nasza troska o środowisko wykracza poza samo obniżanie w samochodach ŠKODA zużycia paliwa i emisji CO2. Mniej widoczne, ale równie ważne jest zachowanie najwyższych norm środowiskowych w procesie produkcji nowych samochodów i recyklingu starych. Staramy się zminimalizować wpływ naszej produkcji na środowisko i zapewnić najwyższy możliwy odzysk materiałów z naszych modeli.

Chociaż zwiększyliśmy naszą produkcję trzykrotnie od momentu fuzji z Grupą Volkswagen w 1991 roku, nie wzrósł całkowity poziom obciążenia środowiska, a w niektórych aspektach, takich jak zużycie wody i zanieczyszczenie powietrza, nawet znacznie spadł. Oczywiście, aby to osiągnąć niezbędne były ogromne inwestycje w zakresie ochrony środowiska. 10,3 mld CZK wydano na unowocześnienie elektrowni, budowę niezwykle nowoczesnej lakierni i stacji uzdatniania wody oraz inne cele związane z oszczędnym gospodarowaniem energią i minimalizowaniem wpływu na środowisko. Naszą zgodność z międzynarodowymi standardami ochrony środowiska potwierdza uzyskany certyfikat ISO 14001:2004.


STRATEGIA MINIMALIZACJI POCHŁANIANEJ ENERGII

Od tak podstawowych założeń, jak nowoczesna izolacja ścian ośrodków produkcyjnych, aż po ochronę przed degradacją wód gruntowych i ziem. Przy produkcji, używane są także materiały z recyklingu i nadające się do ponownego wykorzystania, wypełniając wizję odpowiedzialnej i nowoczesnej motoryzacji.

W ramach nieustających starań o zrównoważony rozwój, ŠKODA samodzielnie wyznaczyła sobie ambitny plan „GreenFuture”. Jego założeniem jest obniżenie do 2018 roku, aż o 25% ilości energii i wody potrzebnej do produkcji samochodów, generując przy tym jeszcze mniej zanieczyszczeń i jeszcze wydajniej korzystając z recyklingu. Program ten obowiązuje na każdym etapie tej skomplikowanej, globalnej operacji logistycznej, jaką jest produkcja, transport i sprzedaż samochodów.

CERTYFIKAT ISO 14001

Kliknij aby zobaczyć dokument

CERTYFIKAT ISO 9001

Kliknij aby zobaczyć dokument

POLITYKA FIRMY

Kliknij aby zobaczyć dokument

RAPORT ROZWOJU 2011/12

Kliknij aby zobaczyć dokument

UMÓW SIĘ NA JAZDĘ PRÓBNĄ

Poznaj bliżej wybraną ŠKODĘ i zabierz ją w trasę