Już od pierwszych metrów jazda autem na prąd okazuje się wyjątkowo przyjemna i komfortowa. Napęd elektryczny pracuje niemal bezgłośnie, wyjątkowo płynnie, a przy tym zapewnia niespotykaną dynamikę – maksymalny moment obrotowy jest tu generowany niemal natychmiast.

Zalety takiego rodzaju napędu dostrzegą także kierowcy, którzy cenią pewne prowadzenie: za sprawą akumulatora umieszczonego nisko w podłodze samochody elektryczne odznaczają się bardzo wysoką stabilnością podczas jazdy na wprost oraz w zakrętach.

Wystarczy zresztą krótka przejażdżka nową Škodą Enyaq iV – zarówno dynamika, wrażenia akustyczne, jak i stabilność prowadzenia są zaskakujące.

Nie bez znaczenia jest prosta konstrukcja napędu elektrycznego: w samochodzie na prąd nie trzeba na przykład wymieniać oleju. Sama bieżąca eksploatacja też jest tańsza – w wielu publicznych punktach akumulator można ładować za darmo, a jeśli będziemy ładować go w domu, korzystając z taryfy nocnej, koszt pokonania 100 km będzie wynosił znacznie poniżej 10 zł.

Dodatkowe korzyści przynosi jazda autem elektrycznym w dużych miastach: ich użytkownicy mogą legalnie poruszać się buspasami oraz bezpłatnie parkować w strefach płatnego parkowania. Dzięki temu oszczędzają czas i nerwy. Co więcej, zakup tańszych aut elektrycznych przez osoby prywatne jest obecnie dotowany środkami z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu – w rezultacie ich ceny nie odbiegają od cen porównywalnych pojazdów spalinowych.

Do tego wszystkiego dochodzi aspekt ekologiczny: samochody elektryczne są lokalnie bezemisyjne i nie przyczyniają się do zjawiska smogu.

Poznaj bliżej Škodę Enyaq iV