Škoda Vision 7S

1. dubna 2023

Czas na siedmioosobową Škodę Vision 7S - symbol nowego sposobu projektowania, który łączy w sobie precyzję, funkcjonalność i autentyczność. Vision 7S to pierwsza Škoda z matowym kolorem nadwozia. Wnętrze charakteryzuje się wykonaniem z ekologicznych materiałów i interaktywnymi powierzchniami. Dzięki akumulatorowi o pojemności 89 kWh, samochód może pochwalić się zasięgiem ponad 600 kilometrów w cyklu WLTP.

Design

ZewnątrzWnętrze

Światowa premiera

Szkice projektowe

PrzódTył

Nowo zaprojektowany, efektowny przód

Charakterystyczne elementy nowego języka projektowania obejmują nowy przód Tech-Deck Face i ekologiczne materiały we wnętrzu. Żebra grilla zostały zastąpione ciemnym szkłem, które skrywa w sobie czujniki pojazdu. Wąskie przednie reflektory, które zostały przesunięte daleko do krawędzi pojazdu, rozmieszczono w dwóch rzędach, jeden nad drugim. Umieszczony nad nimi ostro zarysowany pas świateł do jazdy dziennej rozciąga się na boki przypominając skrzydła i rozszerzając wiązkę świetlną. Reflektory swoim ustawieniem tworzą kształt litery “T”.

Z przodu zintegrowanych jest siedem pionowych wlotów powietrza, przez które kierowane jest ono do hamulców i układów chłodzenia. W modelu Vision 7S znajduje się także dziewięć pionowych wylotów powietrza – w tylnym zderzaku. Na przednim i tylnym zderzaku znajdują się ciekawe elementy użytkowe, który wyróżniają się jaskrawym, pomarańczowym kolorem (Flashy Orange). Koła o średnicy 22 cali posiadają aerodynamicznie zaprojektowane obręcze, które są prawie całkowicie zamknięte.

Innowacyjne rozwiązania w zakresie detali

Wnętrze jest symetryczne, co daje wszystkim pasażerom jednakowe poczucie dużej przestrzeni. Górna, zaokrąglona linia zestawu wskaźników rozciąga się aż do paneli drzwiowych, wspierając poczucie bezpieczeństwa. Szeroka, pozioma deska rozdzielcza sięga do drzwi, podkreślając przestronność wnętrza. Cechą wyróżniającą nasz nowy, innowacyjny model jest dobrze ulokowany podłokietnik, który sprawia, że interakcja z pionowo umieszczonym ekranem dotykowym i przyciskami haptycznymi jest łatwa i wygodna.

Kierownica została całkowicie przeprojektowana, a jej konstrukcja spłaszczona u góry i u dołu, co zapewnia kierowcy dobry widok na 8,8-calowy cyfrowy wyświetlacz wskaźników. W jej centralnej części widnieje nowy napis Škoda. Z kierownicą zintegrowane są haptyczne elementy sterujące, podkreślone przez pomarańczowe akcenty (Flashy Orange).

Oświetlenie ambient podświetla różne segmenty wnętrza i zapewnia odpowiednie oświetlenie podczas wsiadania i wysiadania z samochodu.

Innowacyjna jest również pozycja fotelika dziecięcego, zamontowanego w najbezpieczniejszym miejscu w pojeździe. Jest on zintegrowany z konsolą środkową, która rozciąga się do drugiego rzędu siedzeń, i skierowany tyłem do kierunku jazdy. Oznacza to, że dziecko jest optymalnie chronione, a pasażerowie w drugim rzędzie zawsze mają na nie oko.

W oparciach przednich foteli znajdują się uchwyty na urządzenia multimedialne dla pasażerów z drugiego i trzeciego rzędu.

Wygodne elementy sterujące

Dzięki obrotowemu centralnemu ekranowi dotykowemu i przesuwanym elementom, Vision 7S oferuje pasażerom dwie różne konfiguracje wnętrza. Tworzą one idealną atmosferę w różnych sytuacjach – jazdy i relaksu.

W trybie jazdy wszystkie elementy sterujące znajdują się w idealnej pozycji i są łatwo dostępne dla kierowcy, a centralny 14,6-calowy ekran dotykowy jest ustawiony pionowo, co zapewnia lepszą dostępność i gromadzenie informacji.

W trybie relaksacyjnym wnętrze zmienia się jednym eleganckim, synchronicznym ruchem: kierownica i zestaw wskaźników odsuwają się do tyłu od kierowcy i pasażerów, tworząc dodatkową przestrzeń. Fotele w pierwszym rzędzie obracają się do wewnątrz i pochylają, co zapewnia jeszcze większy komfort, umożliwiając także oglądanie ekranu pasażerom z tyłu. Fotele w drugim rzędzie również się rozkładają.

Nowa identyfikacja marki Škoda