Salon Wiedzy Online

18. října 2021

Projekt Salon Wiedzy Online jest częścią akcji #ROKBEZPIECZEŃSTWA, w ramach której ŠKODA stawia na bezpieczeństwo i koegzystencję wszystkich użytkowników dróg, promując nie tylko zaawansowane technologie wspomagające kierowców, ale także wszechstronną edukację. Tym razem marka przystępuje do realizacji cyklu webinarów, które będą poruszać istotne tematy dotyczące nie tylko bezpieczeństwa na drodze, ale także nowych wyzwań i trendów w motoryzacji. 

Webinary będą transmitowane na żywo w social mediach marki – na YouTube, Facebooku i Instagramie. Pierwszy odcinek będzie można obejrzeć już 18 października o godzinie 20:00.

Premierowy webinar zostanie poświęcony bardzo aktualnemu tematowi, który wywołuje wiele emocji wśród użytkowników dróg, czyli nowym przepisom dotyczącym zagadnienia pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. Odcinek poprowadzi doradca Salonu Online ŠKODY Bartek Laskowski, a gośćmi Salonu Wiedzy Online będą: dziennikarz Damian Michałowski znany jako Ojciec Redaktor, trener ŠKODA Auto Szkoły Filip Kaczanowski oraz kolarz szosowy Bartosz Huzarski.

Każdy z gości zaprezentuje inną perspektywę uczestnika ruchu drogowego: pieszego, kierowcy oraz rowerzysty. Widzowie będą mogli wysłuchać dyskusji o przepisach, emocjach oraz zdarzeniach drogowych. Prowadzący wraz z gośćmi przyjrzą się bliżej przyczynom wypadków na pasach oraz nawykom pieszych i kierowców. Poruszona zostanie również tematyka wybranych systemów bezpieczeństwa w samochodach, pozwalających na sprawną reakcję w razie zagrożenia.

Kwestia bezpieczeństwa kierowców i innych użytkowników dróg stanowi od wielu lat priorytet dla ŠKODY. Z tego względu marka oferuje szereg innowacyjnych systemów asystujących w swoich samochodach, wielowymiarową edukację oraz szkolenia dla tysięcy kierowców. Salon Wiedzy Online stanowi kolejny etap działalności na rzecz poprawy bezpieczeństwa i poznania możliwości dzisiejszych pojazdów i jest doskonałą okazją do poruszenia tematów wymagających pogłębionej analizy.

Premiera pierwszego odcinka Salonu Wiedzy Online odbędzie się 18 października o godzinie 20:00 w kanałach własnych marki.

Ostatnie newsy