Samochody marki Škoda mijają Cię na ulicy niezliczoną ilość razy. Sam widziałeś je wielokrotnie i być może nawet poznałeś je bliżej w jednym z salonów. To dlatego, że Škoda jest obecna na całym świecie. Jeśli jednak chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat filozofii i historii marki, odwiedź Muzeum Škody w Mladá Boleslav.

Muzeum Škody

Václav Laurin i Václav Klement rozpoczęli swoją działalność w Mladá Boleslav w 1895 roku – to dzięki nim dziś Škoda jest jedną z najstarszych marek samochodowych na świecie, a muzeum marki podkreśla tę historię. Znajduje się ono w autentycznych miejscach halach produkcyjnych, w których firma produkowała samochody do 1928 roku. Tuż obok niego stoi największa i najnowocześniejsza fabryka Škody, która kontynuuje sukces marki, produkując codziennie nowe samochody. 

Muzeum Škody oferuje wycieczki w wielu językach, w tym dla grup i dzieci. Dzięki temu każdy może np. połączyć zwiedzanie tego miejsca z wycieczką po obecnych zakładach produkcyjnych. Muzeum Škody to wizytówka marki i jednocześnie projekt mający na celu zaproszenie zwiedzających do ekscytującej, interaktywnej podróży po historii marki. Miejsce to wykorzystuje powierzchnię 1 800 m2 w historycznych halach produkcyjnych, gdzie prezentowane są różne pojazdy, filmy, fotografie i dokumenty z życia marki.

Wycieczki po fabryce

Dokładną datę wizyty należy zawsze uzgodnić z Obsługą Klienta w Mladá Boleslav.

Tel.: +420 326 8 31134, 31135, 31137

E-mail: museum@skoda-auto.cz

Mladá Boleslav

Zorganizowane wycieczki po zakładach w Mladá Boleslav funkcjonują od poniedziałku do piątku, w godzinach 09:00-17:00. Wycieczki po fabryce są dostępne tylko dla odwiedzających w wieku powyżej 10 lat. Goście są zobowiązani do korzystania z własnego pojazdu w przemieszczaniu się pomiędzy kolejnymi zakładami produkcyjnymi. Škoda zapewnia przejazdy grupom liczącym mniej niż 7 osób (pod warunkiem uprzedniego umówienia). Grupy są wyposażone w sprzęt do tłumaczenia. 

Vrchlabí

Zwiedzający mają okazję zobaczyć produkcję nowoczesnej, automatycznej, 7-biegowej skrzyni biegów DSG oraz poznać najnowocześniejsze technologie produkcji i montażu. Wycieczki po fabryce są dostępne tylko dla odwiedzających w wieku powyżej 10 lat. Odwiedzający nie muszą korzystać z własnych pojazdów na terenie zakładu. Grupy są wyposażone w sprzęt do tłumaczenia. Wycieczki zaczynają się o godz. 9:00 i 10:30. 

Kvasiny

Zakład produkcyjny Škoda Auto w Kvasinach został otwarty dla zwiedzających 14 października 2017 roku. Wycieczka przedstawiająca historię i obecne działanie zakładu produkcyjnego trwa 2 godziny. Wycieczka dostępna jest w języku czeskim lub niemieckim. Wycieczki są bezpłatne.

MIEJSCE URODZENIA FERDINANDA PORSCHE

Dom, w którym urodził się Ferdinand Porsche, znajduje się w Libercu w części Vratislavice nad Nisou. Jest to miejsce, w którym korzenie mobilności spotykają się z trendami przyszłości. Od 2011 roku dom jest własnością firmy ŠKODA AUTO, a w 2016 roku rozpoczęła się jego rozległa rekonstrukcja mająca na celu przywrócenie budynkowi wyglądu z 1875 roku. To właśnie wtedy na świat przyszedł w nim Ferdinand Porsche.

Obecnie nowoczesna i interaktywna wystawa przyciąga zwiedzających i zaprasza ich do odkrycia świata inżynierii oraz technologii mobilności. W sąsiedztwie znajduje się również sklep z pamiątkami oraz przekąskami. Miejsce to można odwiedzać w dniach piątek-niedziela, w godzinach 9:00-17:00. Na miejscu każdy otrzyma iPady z interaktywną treścią. W przypadku grup 20 osób zalecamy wcześniejszą rezerwację.

AUTOSTADT - "MIASTO MOTORYZACJI"

Jest to nazwa rozbudowanego kompleksu w niemieckim Wolfsburgu, gdzie każdy może zapoznać się z historią, teraźniejszością i przyszłością marek oraz modeli z Grupy Volkswagen. ŠKODA prezentuje tu nowoczesną i oryginalną koncepcję wizualną, która jest dziełem znanego czeskiego architekta Bořka Šípka. Powierzchnia 650 m2 została podzielona na kilka tematycznych, równie przyciągających stref.

Obecna wystawa jest zgodna z hasłem "Think Green" i koncentruje się na ochronie środowiska, której symbolem jest "Wall of Live Flowers". Tutaj zwiedzający mogą odkryć tajemnice silników z niską emisją, optymalizacji procesów produkcyjnych, a nawet ochrony środowiska w trakcie wytwarzania samochodu. Każdego roku ponad 2 miliony odwiedzających przyjeżdża do Autostadt, gdzie każdy może w nowoczesny sposób poznać świat mobilności.

Škoda Worldwide

Dowiedz się więcej o marce Škoda w Twoim kraju.

Zapisz się

Dowiedz się pierwszy o największych atrakcjach w ofercie Škody