Nowa, elektryczna Škoda Enyaq Laurin & Klement

19. července 2023

Škoda uzupełnia swoją serię w pełni elektrycznych SUV–ów, wprowadzając na rynek nowy model Enyaq L&K. Zanurzony w tradycji marki wariant, nazwany na cześć założycieli firmy – Václava Laurina i Václava Klementa – wyróżnia się charakterystycznymi cechami wyglądu – zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzu. Do tego dochodzą różnorodne modernizacje techniczne, takie jak: skrócony czas ładowania oraz nowy, ułatwiający obsługę interfejs użytkownika.

Ekskluzywne detale nadwozia

Nowa Škoda Enyaq L&K to nie tylko świetne dane techniczne, ale także wyróżniające cechy wyglądu. Ekskluzywne detale w kolorze Platinum Grey znajdziemy na charakterystycznych dla tego modelu zderzakach, a także dyfuzorze i lusterkach zewnętrznych. Listwy boczne auta są lakierowane w kolorze nadwozia, natomiast obramowania okien i relingi dachowe wykończone w chromie. Zarówno szyba tylna, jak i szyby tylne–boczne są przyciemniane. Model wyróżnia się charakterystycznymi 20–calowymi lub opcjonalnie 21–calowymi obręczami ze stopów lekkich oraz emblematem L&K na przednich nadkolach.

Dwa wnętrza Design Selections i fotele z funkcją masażu

We wnętrzu Škody Enyaq L&K marka oferuje klientom dwa specyficzne wnętrza Design Selections. Standardem jest wersja L&K Shell z beżową, skórzaną tapicerką. Opcjonalny L&K Black charakteryzuje się czarną skórą. Przednie fotele z funkcją wentylacji i masażu, ekskluzywne dla wersji L&K, są zawarte w standardzie w obu wersjach.

Efektowny Crystal Face

W Škodzie Enyaq L&K zachwyca Crystal Face podświetlany 131 diodami LED. Wyposażenie standardowe obejmuje pełne reflektory matrycowe LED, które pozwalają uniknąć oślepienia kierowcy nadjeżdżającego samochodu oraz odbijania światła od znaków, a także pełne światła tylne LED.

Nowy interfejs użytkownika dla większej łatwości użycia

Ulepszony interfejs odzwierciedla nowe CI Škody. Nowe kolory marki zostały wykorzystane również w menu systemu Infotainment, cyfrowym zestawie wskaźników i wyświetlaczu Head–up. Ponadto, Škoda zmieniła również całą strukturę menu systemu Infotainment. Ekran główny można dostosować do własnych potrzeb. Dodatkowo, za pomocą paska w dolnej części ekranu można aktywować do trzech aplikacji, np. nawigację, menu telefonu komórkowego lub odtwarzacz multimedialny.

Najnowsze oprogramowanie z nowymi funkcjami

Škoda Enyaq Laurin & Klement jest wyposażona w najnowsze oprogramowanie pojazdu ME4, które jeszcze w tym roku znajdzie się we wszystkich modelach rodziny. Dodaje ono liczne ulepszenia, takie jak opcja wstępnego podgrzewania, która doprowadza akumulator do optymalnej temperatury przed rozpoczęciem ładowania. Oprogramowanie ME4 wprowadza również nowe mapy nawigacyjne oraz uproszczone sterowanie systemem klimatyzacji.

Nowa funkcja bezkluczykowego dostępu do pojazdu

Osoby wysiadające z modelu Enyaq L&K mogą cieszyć się nową funkcją systemu bezkluczykowego dostępu do pojazdu. Teraz automatycznie blokuje on drzwi, gdy właściciel oddala się od auta. Blokada potwierdzana jest sygnałem dźwiękowym.

*Wersja L&K występuje w obu wersjach nadwozia: Škoda Enyaq Coupé i Škoda Enyaq.