Samochody marki ŠKODA od lat wspierają Tour de France

ŠKODA po raz 18 została sponsorem i głównym partnerem Tour de France. Marka dostarczy łącznie 250 pojazdów, by zapewnić mobilność organizatorom i uczestnikom wydarzenia. Flota obejmuje modele ŠKODA OCTAVIA oraz hybrydy typu plug-in ŠKODA OCTAVIA iV i ŠKODA SUPERB iV. W pełni elektryczny SUV marki, ŠKODA ENYAQ iV, posłuży za mobilne centrum dowodzenia dyrektora Tour de France, Christiana Prudhomme'a. ŠKODA sponsoruje także zieloną koszulkę dla najlepszego sprintera, a jako partner oficjalnej aplikacji Tour de France będzie na bieżąco informować fanów o najnowszych wydarzeniach.

Kryształowy puchar od ŠKODA DESIGN

dla zwycięzcy Tour de France Tadeja Pogačara.

Zawodnik już po raz drugi zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de France. W niedzielę 18 lipca nie pozostawił rywalom wątpliwości i odebrał na paryskich Polach Elizejskich kryształowe trofeum zaprojektowane przez markę ŠKODA. 22-letni Słoweniec pozostawił w tyle konkurencję w najbardziej wymagającym wyścigu kolarskim naszego globu, rozgrywającym się na długości 3414 kilometrów. Peleton wyścigu po raz kolejny poprowadziła w pełni elektryczna ŠKODA ENYAQ iV, która pełniła rolę mobilnego centrum dowodzenia na ostatnim etapie wyścigu z Chatou do Paryża.


– To już 18 rok z rzędu, kiedy ŠKODA wspiera Tour de France jako główny partner. Historia naszej marki rozpoczęła się ponad 125 lat temu od produkcji rowerów. Dzięki naszemu szerokiemu zaangażowaniu – od przekazania pojazdów organizatorom wyścigu, przez ufundowanie zielonej koszulki dla najlepszego sprintera, po zaprojektowanie trofeum zwycięzcy – prezentujemy naszą markę milionowej międzynarodowej publiczności podczas najsłynniejszego wyścigu kolarskiego na świecie – wyjaśnia Thomas Schäfer, prezes zarządu ŠKODA AUTO.

Historia Zielonej Koszulki

Wygraj i stań się częścią Tour de France!

Udowodnij swoją wiedzę na temat Tour de France i wygraj lot helikopterem nad peletonem, najnowocześniejszy kask POC, komputer rowerowy GPS Garmin lub oryginalną Zieloną Koszulkę ŠKODY z podpisami wszystkich liderów klasyfikacji punktowej Tour de France 2021.

ŠKODA ENYAQ iV

W pełni elektryczny SUV, będzie flagowym pojazdem Tour de France

ŠKODA SUPERB

Samochód idealny by dojechać do każdej trasy rowerowej

BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

Dowiedz się jako pierwszy o najnowszych aktualnościach związanych z Tour de France 2021 z naszego newslettera!