Chcesz dbać o środowisko? To proste!

AdBlue® to płyn do pojazdów z silnikiem Diesla, który pomaga ograniczać zanieczyszczenia powietrza podczas jazdy. AdBlue® zmniejsza emisję szkodliwych dla atmosfery substancji odpowiedzialnych m.in. za powstawanie smogu.

Uzupełniaj z łatwością

By uzupełnić AdBlue® wystarczy podjechać do Autoryzowanego Partnera Serwisowego Škody.

Kontroluj żużycie

Poziom napełnienia AdBlue® jest monitorowany elektronicznie – gdy spadnie poniżej progu, komputer da Ci o tym znać, dzięki specjalnym kontrolkom!

Postaw na wydajność

W specjalnym zbiorniku mieści się od 11 do 19 litrów AdBlue®, a na 1000 km Twój samochód zużywa od 1,5 do 2,8 litra płynu. To oszczędne rozwiązanie!

Stosuj niezależnie od temperatury

Zaraz po uruchomieniu silnika automatyczny system dba o to, by AdBlue® osiągnął odpowiednią temperaturę nawet w zimie.

Jak to działa?

Zbiornik AdBlue® w zależności od modelu może się znajdować w bagażniku, w przestrzeni przeznaczonej na koło zapasowe lub przylegać bezpośrednio do wlewu oleju napędowego.

Jak tankować AdBlue®?

Stawiaj na jakość

Używaj wyłącznie oryginalnego płynu AdBlue® zgodnego z normami DIN 70070 i ISO 22241/1. Przy zakupie zwracaj uwagę, czy opakowanie jest zamknięte i czy znajduje się na nim logo AdBlue®.

Bez AdBlue® ani rusz

Pamiętaj: żeby Twój silnik się uruchomił, zbiornik musi być napełniony.

Osobny zbiornik

Jeśli przez przypadek wlejesz AdBlue® do zbiornika na olej napędowy, w żadnym wypadku nie uruchamiaj silnika i zgłoś się do Autoryzowanego Serwisu Škody.

Uwaga!

Unikaj zanieczyszczenia roztworu AdBlue®. Nie wlewaj do zbiornika żadnych innych płynów, na przykład tych przeciw zamarzaniu.

W razie rozlania

Jeśli w trakcie napełniania zbiornika rozlało Ci się trochę AdBlue®, to możliwie jak najszybciej usuń go z powierzchni wilgotną ściereczką i dużą ilością zimnej wody. Skrystalizowany AdBlue® usuniesz ciepłą wodą i gąbką.

Tankowanie na zawołanie!

O konieczności kolejnego tankowania AdBlue® zawiadomią Cię kontrolki – zanim zbiornik będzie pusty dostaniesz trzy ostrzeżenia.

Serwisuj wygodnie

Dzięki AdBlue® jeździsz ekologicznie. To proste i wygodne rozwiązanie, które oszczędza czas i pieniądze. Zawsze możesz liczyć na serwis Škody, w którym sprawdzimy poziom płynu i w razie potrzeby uzupełnimy AdBlue®.

Chętnie pomożemy

W razie pytań odwiedź najbliższy Autoryzowany Serwis Škody.

Umów się na jazdę próbną

Poznaj bliżej wybraną Škodę i zabierz ją w trasę