CHCESZ DBAĆ O ŚRODOWISKO? TO PROSTE!

AdBlue® to płyn do pojazdów z silnikiem Diesla, który pomaga ograniczać zanieczyszczenia powietrza podczas jazdy. AdBlue® zmniejsza emisję szkodliwych dla atmosfery substancji odpowiedzialnych m.in. za powstawanie smogu.

UZUPEŁNIAJ Z ŁATWOŚCIĄ

By uzupełnić AdBlue® wystarczy podjechać do Autoryzowanego Partnera Serwisowego ŠKODY.

KONTROLUJ ZUŻYCIE

Poziom napełnienia AdBlue® jest monitorowany elektronicznie – gdy spadnie poniżej progu, komputer da Ci o tym znać, dzięki specjalnym kontrolkom!

POSTAW NA WYDAJNOŚĆ

W specjalnym zbiorniku mieści się od 11 do 19 litrów AdBlue®, a na 1000 km Twój samochód zużywa od 1,5 do 2,8 litra płynu. To oszczędne rozwiązanie!

STOSUJ NIEZALEŻNIE OD TEMPERATURY

Zaraz po uruchomieniu silnika automatyczny system dba o to, by AdBlue® osiągnął odpowiednią temperaturę nawet w zimie.

JAK TO DZIAŁA?

Zbiornik AdBlue® w zależności od modelu może się znajdować w bagażniku, w przestrzeni przeznaczonej na koło zapasowe lub przylegać bezpośrednio do wlewu oleju napędowego.

JAK TANKOWAĆ ADBLUE®?

STAWIAJ NA JAKOŚĆ

Używaj wyłącznie oryginalnego płynu AdBlue® zgodnego z normami DIN 70070 i ISO 22241/1. Przy zakupie zwracaj uwagę, czy opakowanie jest zamknięte i czy znajduje się na nim logo AdBlue®.

BEZ AdBlue® ANI RUSZ

Pamiętaj: żeby Twój silnik się uruchomił, zbiornik musi być napełniony.

OSOBNY ZBIORNIK

Jeśli przez przypadek wlejesz AdBlue® do zbiornika na olej napędowy, w żadnym wypadku nie uruchamiaj silnika i zgłoś się do Autoryzowanego Serwisu ŠKODY.

UWAGA!

Unikaj zanieczyszczenia roztworu AdBlue®. Nie wlewaj do zbiornika żadnych innych płynów, na przykład tych przeciw zamarzaniu.

W RAZIE ROZLANIA

Jeśli w trakcie napełniania zbiornika rozlało Ci się trochę AdBlue®, to możliwie jak najszybciej usuń go z powierzchni wilgotną ściereczką i dużą ilością zimnej wody. Skrystalizowany AdBlue® usuniesz ciepłą wodą i gąbką.

TANKOWANIE NA ZAWOŁANIE!

O konieczności kolejnego tankowania AdBlue® zawiadomią Cię kontrolki – zanim zbiornik będzie pusty dostaniesz trzy ostrzeżenia.

SERWISUJ WYGODNIE

Dzięki AdBlue® jeździsz ekologicznie. To proste i wygodne rozwiązanie, które oszczędza czas i pieniądze. Zawsze możesz liczyć na serwis ŠKODY, w którym sprawdzimy poziom płynu i w razie potrzeby uzupełnimy AdBlue®.

CHĘTNIE POMOŻEMY

W razie pytań odwiedź najbliższy Autoryzowany Serwis ŠKODY.

UMÓW SIĘ NA JAZDĘ PRÓBNĄ

Poznaj bliżej wybraną ŠKODĘ i zabierz ją w trasę