WAŻNE FAKTY DOTYCZĄCE SERWISU SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH

Podobnie jak samochody konwencjonalne, samochody elektryczne wymagają regularnego serwisowania. Częścią przeglądu jest kontrola poszczególnych podzespołów elektrycznych, w tym układu chłodzenia akumulatora.

Jeśli wymagane są naprawy specjalistyczne (zazwyczaj elektryczne), zawsze zalecamy skorzystanie z usług autoryzowanego serwisu dysponującego wysoko wykwalifikowanymi specjalistami i najwyższej klasy technologiami diagnostycznymi.

CZY WIESZ, ŻE?

W przeciwieństwie do silników benzynowych lub wysokoprężnych, w których występują tysiące ruchomych części, silnik elektryczny nie wymaga tak wiele uwagi. Wiele czynności serwisowych, do których jesteśmy przyzwyczajeni w przypadku konwencjonalnych silników spalinowych, nie jest koniecznych w samochodach elektrycznych.

SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY, A TRADYCYJNY

REGULARNY PRZEGLĄD SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH

OCHRONA OGNIW AKUMULATORA I PRAWIDŁOWE CHŁODZENIE

Akumulator wysokonapięciowy jest elementem charakterystycznym dla wszystkich samochodów elektrycznych. Jego układ chłodzenia musi być sprawdzany za każdym razem, gdy samochód jest oddawany do serwisu. Kolejna różnica w porównaniu z samochodami konwencjonalnymi polega na tym, że płyn chłodzący pompy ciepła należy wymieniać co 2 lub 4 lata, w zależności od klimatu danego kraju.

DIAGNOSTYKA OPROGRAMOWANIA SAMOCHODOWEGO

Aby zapewnić bezproblemową eksploatację samochodu elektrycznego należy zawsze stosować najnowsze aktualizacje oprogramowania.

REGULARNA KONTROLA PODZESPOŁÓW

Układy konwencjonalne - takie jak hamulce, układ kierowniczy czy zawieszenie - wymagają regularnej kontroli w taki sam sposób, jak w przypadku samochodów z silnikiem spalinowym.

JAK CZĘSTO WYMAGANA JEST KONTROLA SERWISOWA?

Jeśli posiadasz ŠKODĘ ENYAQ iV lub ŠKODĘ ENYAQ COUPÉ iV, powinieneś regularnie wykonywać przeglądy co 2 lata, ale nie zależy to od przebiegu - inaczej niż w przypadku samochodów z silnikiem spalinowym, które wymagają regularnych przeglądów również po przekroczeniu określonego przebiegu.

AKUMULATOR I BEZPIECZEŃSTWO

Chcesz dowiedzieć się więcej o ochronie i cyklu życia akumulatora samochodowego iV oraz ogólnie o bezpieczeństwie samochodów elektrycznych? Kliknij poniżej.

PORÓWNAJ KOSZTY

Skorzystaj z naszego interaktywnego narzędzia, aby porównać koszty samochodu elektrycznego i spalinowego.

CO ŁĄCZY SAMOCHODY iV I SPALINOWE?

AUTORYZOWANE CENTRA SERWISOWE - ZAWSZE DOBRY WYBÓR

TECHNOLOGIA I WYSZKOLENI SPECJALIŚCI

Nasze autoryzowane serwisy dysponują odpowiednią technologią i wysoko wykwalifikowanymi specjalistami, którzy zapewnią, że EV będzie zawsze działał bez zakłóceń.

UKŁADY WYSOKIEGO NAPIĘCIA

Ponieważ w samochodzie elektrycznym stosowane są układy elektryczne pod bardzo wysokim napięciem, zaleca się ich naprawę lub konserwację przez specjalistów w autoryzowanym serwisie.

ODWIEDŹ NAJBLIŻSZE CENTRUM SERWISOWE ŠKODA

Znajdź najbliższe centrum serwisowe w swoim kraju i już dziś przywróć swoją ŠKODĘ do doskonałej formy.