Poznaj nowego miejskiego SUV-a Škody z napędem elektrycznym

16. dubna 2024

Czas na pierwsze informacje na temat nowego miejskiego SUV-a z napędem elektrycznym. Škoda Epiq zaoferuje mnóstwo funkcji w atrakcyjnej cenie i zapewni przestronne wnętrze przy kompaktowych wymiarach. Będzie się też wyróżniała nowoczesnym designem, praktycznym zasięgiem i przyjaznymi dla użytkownika technologiami.

Zasięg 400 km i do 490 litrów bagażu

Škoda Epiq to idealny wybór dla klientów rozpoczynających przygodę z e-mobilnością. Specjalnie zaprojektowana sylwetka samochodu podkreśla jego kluczowe cechy i charakterystykę. Przy długości 4,1 metra miejski SUV oferuje mnóstwo miejsca dla pięciu osób i pojemność bagażnika do 490 litrów. Model w pełni wykorzystuje nowy język projektowania Modern Solid – wewnątrz i na zewnątrz – a także oferuje zasięg elektryczny około 400 kilometrów.

Design Modern Solid

Język Modern Solid łączy w sobie solidność, funkcjonalność i oryginalność. Model Škoda Epiq będzie wyróżniał się maską z nowym napisem Škoda. Jej błyszcząca czarna osłona Tech-Deck Face jest nowoczesną reinterpretacją znanej kratki wlotu powietrza Škody i mieści urządzenia takie jak radar odległości i przednia kamera. Tech-Deck Face jest otoczony dwufunkcyjnymi elementami LED w kształcie litery T dla świateł do jazdy dziennej i kierunkowskazów. Przednie reflektory znajdują się niżej i wykorzystują technologię Matrix LED. Solidny przedni zderzak jest wyposażony w efektowny spojler w kolorze Unique Dark Chrome. Bok auta wyróżnia się wysoką opadającą linią, która oddziela część nadwozia od reszty karoserii i podkreśla sylwetkę samochodu. Z kolei nadkola zwracają uwagę efektownym wykończeniem i kryją aerodynamicznie zoptymalizowane koła. Niska, łagodnie opadająca linia dachu łączy się ze spojlerem, zapewniając optymalną wydajność aerodynamiczną. Z tyłu znajduje się również solidny zderzak i napis Škoda w kolorze Unique Dark Chrome na tylnej klapie. Minimalistyczny wygląd Škody Epiq podkreśla matowy, metaliczny lakier w jasnym odcieniu Moon White. Atrakcyjności autu dodają pomarańczowe detale na relingach dachowych i kołach, a także na przednim i tylnym zderzaku.

Minimalistyczne, funkcjonalne wnętrze i nowe technologie

Škoda Epiq jest pierwszym pojazdem produkcyjnym o minimalistycznym wnętrzu Modern Solid skupiającym się na trwałych, praktycznych i zrównoważonych materiałach. Auto ma otwarty schowek z bezprzewodową ładowarką do telefonu komórkowego w wolnostojącej konsoli środkowej, a także przegrody Simply Clever zapewniające jeszcze więcej opcji przechowywania. Bagażnik również jest wyposażony w niektóre z charakterystycznych dla marki elementów: haczyki na torby, elementy cargo, haczyki mocujące i ukryty pod podłogą schowek. Dwuramienna kierownica prezentuje nowe logo, a także fizyczne przyciski i dotykowe pokrętła z akcentami Flashy Orange do sterowania kluczowymi funkcjami podczas jazdy. Mobilny kluczyk cyfrowy umożliwia szeroki zakres interakcji za pośrednictwem smartfona klienta, zwiększając w ten sposób komfort użytkowania. Podkreśla to konsekwentną koncentrację na kliencie w podejściu Škody „mobile first” mającym na celu ułatwienie kierowcom codziennego życia. Škoda Epiq oferuje również dwukierunkowe ładowanie, przekształcając samochód w mobilny magazyn energii elektrycznej, który może dostarczać jej nadmiar do domu klienta i innych urządzeń.

Efektowna nazwa dla wyjątkowego modelu

Škoda Epiq będzie kamieniem milowym w historii Škody, co podkreśla jej charakterystyczna i łatwo rozpoznawalna nazwa. Doskonale wpisuje się ona w nomenklaturę modeli SUV-ów BEV marki Škoda: litera E na początku oznacza auto z napędem elektrycznym, a litera Q na końcu identyfikuje je jako członka rodziny SUV-ów marki. „Epiq” pochodzi ze starogreckiego wyrazu „epos”, który oznacza „słowo” lub „werset”, a także „opowieść” lub „wiersz”. Nazwa ta wywołuje pozytywne skojarzenia takie jak: niesamowity, wspaniały, nadzwyczajny i niezwykły. Dzięki przemyślanym funkcjom i wszechstronności Škoda Epiq ma na celu zaspokojenie potrzeb klientów zorientowanych zarówno na rodzinę, jak i na aktywny styl życia.