ŠKODA Design

15. července 2021

18 lipca uczestnicy 108. Tour de France dotrą do mety na Polach Elizejskich w Paryżu. To tutaj zwycięzcom najsłynniejszego wyścigu kolarskiego na świecie zostaną wręczone kryształowe trofea specjalnie na tę okazję przygotowane przez ŠKODA Design. Marka już po raz 18 z rzędu jest oficjalnym sponsorem i głównym partnerem Tour de France. Producent dostarczył łącznie 250 pojazdów, by zapewnić mobilność organizatorom i uczestnikom wydarzenia.

– Kryształowe trofea stały się prawdziwym znakiem rozpoznawczym Tour de France. W tym roku kształty zaczerpnęliśmy z natury: motywy pokrywające trofeum przypominają źdźbła trawy oraz kwiaty. Nasz projekt symbolizuje zwrócenie się ku przyrodzie, które ma wielkie znaczenie dla społeczeństwa. Poświęcamy temu zagadnieniu wiele uwagi jako marka – wyjaśnia Peter Olah, dyrektor ds. projektowania wnętrz ŠKODA AUTO.

Trofea, które mają 60 centymetrów wysokości i ważą 4 kilogramy, są wykonane z przezroczystego zielonego szkła i nawiązują charakterystycznymi krystalicznymi kształtami do obecnego języka designu modeli ŠKODY. Czeska marka Lasvit, specjalizująca się w produkcji kryształów, ożywiła projekt ŠKODY tworząc z niego prawdziwe dzieło sztuki. Załamanie światła i gra cieniem tworzą fascynujący spektakl przecinających się linii. Dokładne cięcie kryształu wymaga od wykwalifikowanych szklarzy pewnej ręki i wieloletniego doświadczenia.

108. Tour de France rozpoczęło się 26 czerwca 2021 roku w miejscowości Brest. Kiedy 18 lipca peleton dotrze do mety na Polach Elizejskich w Paryżu, kolarze po przemierzeniu Francji i Andory będą mieli za sobą 3383 kilometry. Na 21 etapach trasa obejmuje płaskie, pagórkowate i górskie etapy, a także jazdę indywidualną na czas.

ŠKODA jako oficjalny główny partner wyścigu udostępniła organizatorom 250 samochodów, w tym m.in. modele OCTAVIA oraz hybrydy typu plug-in OCTAVIA iV i SUPERB iV, a także w pełni elektryczną ŠKODĘ ENYAQ iV, która spełnia rolę mobilnego centrum dowodzenia dyrektora Tour de France, Christiana Prudhomme'a.

Ostatnie newsy