Nowoczesne wnętrza modelu ENYAQ iV

5. února 2021

Wraz z nowym modelem ENYAQ iV ŠKODA wprowadza na rynek przejrzystą strukturę asortymentu i innowacyjną koncepcję wnętrza. Pierwszy elektryczny model ŠKODY, oparty na modułowej platformie MEB Grupy Volkswagen, oferuje możliwość dostosowania wyglądu wnętrza do potrzeb klientów. Spersonalizowane opcje Design Selections są zainspirowane nowoczesnymi mieszkaniami i zastępują istniejące linie wyposażenia.

W pełni elektryczny SUV ENYAQ iV to pierwszy model ŠKODY oparty na modułowej platformie MEB Grupy Volkswagen. Pojazd łączy w sobie innowacyjne technologie z progresywnym i emocjonującym językiem designu. ŠKODA realizuje założenia zrównoważonego rozwoju nie tylko poprzez tworzenie bezemisyjnych układów napędowych. We wnętrzu modelu ENYAQ iV wykorzystano bowiem surowce takie jak skóra garbowana ekstraktem z liści oliwnych bez użycia środków chemicznych, a także dziewicza wełna i poliester z recyklingowanych butelek PET.

Mieszanka 60% poliestru z recyklingu i 40% wełny jest niezwykle przyjemna w dotyku. Wełna to jedno z najbardziej pochłaniających wilgoć włókien naturalnych. Utrzymuje temperaturę, przepuszcza powietrze, a także filtruje zanieczyszczenia i zapachy z otaczającego powietrza. Użyta przy tworzeniu pokrowców na fotele modelu ENYAQ iV dzianina jest niezależnie testowana zgodnie z surowymi kryteriami oceny firmy Woolmark. Fotele są oznaczone etykietą Wool Blend Performance dla produktów zawierających od 30% do 49,9% certyfikowanej wełny.

Nowa struktura asortymentu jest przejrzysta i przyjazna dla użytkowników. Obejmuje łącznie dwanaście opcji Design Selections dostosowanych do różnych stylów życia – od nowoczesnego, przez luksusowy, aż po sportowy. W zależności od rozmiaru akumulatora, układu napędowego i wariantu modelu klienci mogą wybierać spośród nawet pięciu rodzajów wnętrz. Opcje personalizacji są pogrupowane w jedenaście pakietów tematycznych, a kilka funkcji i usług jest dostępnych dla wszystkich opcji wyposażenia. Nową ŠKODĘ ENYAQ iV można łatwo skonfigurować zaledwie w sześciu krokach przedstawionych w dwóch krótkich filmach przez KATEŘINĘ VRÁNOVĄ oraz STEFANA WEBELHORSTA.

Jaka filozofia stoi za Design Selections w modelu ENYAQ iV?

Kateřina Vránová: Dla wielu ludzi samochód jest tak samo ważnym miejscem jak dom, w którym spędzają dużo czasu i zależy im na tym, by czuć się w nim komfortowo. Podobnie jak w przypadku domu, gusta są bardzo zróżnicowane. Niektórzy klienci preferują nowoczesność i przejrzystość, inni zaś stawiają na ekskluzywność i wygodę lub sportowy wygląd. Dzięki Design Selections czerpiemy inspirację z różnych światów i odtwarzamy je w modelu ENYAQ iV, przenosząc domową atmosferę do wnętrza pojazdu. Nasz zespół dołożył wszelkich starań, aby kolory i materiały były do siebie idealnie dopasowane. Wszystko to ma na celu poprawę komfortu podróżowania oraz wyniesienie poziomu obsługi klienta na jeszcze wyższy poziom.

Jakie opcje designu są dostępne w ENYAQ iV?

Stefan Webelhorst: W wersji ENYAQ iV 60 standardem jest opcja „Loft”, która odzwierciedla styl nowoczesnych apartamentów dla młodych rodzin. Wersje „Lounge” i „Suite” są bardziej ekskluzywne i oferują na przykład skórzaną tapicerkę lub wykończenia z lakieru fortepianowego. Dwie wersje „RS Lounge” i „RS Suite” dla wersji ENYAQ iV RS mają sportowy charakter. Planujemy więcej opcji dla kolejnych wariantów SPORTLINE i L&K. Opcje „Lodge” i „ecoSuite” są mi szczególnie bliskie.

Co je wyróżnia?

Stefan Webelhorst: Wybór materiałów ze szczególnym naciskiem na zrównoważony rozwój. W „Lodge” po raz pierwszy używamy pokrowców na siedzenia wykonanych w 40% z certyfikowanej wełny i opatrzonych pieczęcią firmy Woolmark Company. Pozostałe 60% tej tkaniny wykonano z poliestru uzyskanego z recyklingu butelek PET. Pokrowce są bardzo przyjemne w dotyku i stwarzają doskonałą atmosferę do siedzenia. Są idealnym wyborem dla klientów, którym zależy zarówno na naszej planecie, jak i na estetyce. EcoSuite charakteryzuje się skórą w kolorze koniaku, która jest produkowana bez użycia środków chemicznych. Zamiast tego w procesie garbowania stosuje się ekstrakt z liści oliwnych. Ta skóra jest również używana w ekskluzywnej edycji Founders Edition, z której wyprodukujemy tylko 1895 pojazdów, by upamiętnić rok założenia ŠKODY.

Oprócz Design Selections ŠKODA wprowadziła również nową strukturę asortymentu dla modelu ENYAQ iV. Co ta zmiana oznacza dla kierowców?

Kateřina Vránová: Chcemy, by personalizacja wymarzonego pojazdu była dla naszych klientów łatwa, intuicyjna i przejrzysta. Dzięki nowej strukturze asortymentu model ENYAQ iV można skonfigurować w zaledwie sześciu krokach. Po wstępnym wybraniu rozmiaru akumulatora i silnika elektrycznego, podjęciu decyzji o wyborze opcji Design Selections, a także kolorze pojazdu, rodzaju wykończeń oraz obręczy kół, nadchodzi czas na wybór opcjonalnych dodatków. Podzieliliśmy je na jedenaście obszarów tematycznych, takich jak systemy Infotainment, systemy asystujące, klimatyzacja czy komfortowe fotele w pakietach opcji. Większość pakietów jest dostępna w podstawowym i najbardziej wszechstronnym wariancie „Plus”. Kolejny krok to indywidualne opcje dostępne dla każdego modelu ENYAQ iV, takie jak hak holowniczy, pompa ciepła lub funkcja szybkiego ładowania z mocą 100 kW lub 125 kW. Proces konfiguracji kończy możliwość przedłużenia gwarancji.

Ostatnie newsy