Wróć do strony modelu.
Wszystkie szczegóły, których szukasz

Škoda Superb L&K od strony technicznej

Wymiary auta

 

Bezpieczeństwo

Pozostałe elementy bezpieczeństwa

Nowa Škoda Superb Laurin & Klement to bezpieczeństwo bez kompromisów. Oprócz opisanych już systemów bezpieczeństwa, następujące funkcje są dostępne w standardzie lub jako opcja:
› Punkty mocowania ISOFIX i Top Tether umożliwiające przymocowanie fotelika dziecięcego do zewnętrznych siedzeń drugiego rzędu. ISOFIX jest również dostępny dla przedniego fotela pasażera.
› W przeciwieństwie do tempomatu, który utrzymuje ustaloną prędkość, ogranicznik prędkości pozwala kierowcy na jazdę z dowolną prędkością, ale nie większą niż zdefiniowana wartość.
› ABS zapobiega blokowaniu kół podczas hamowania awaryjnego lub hamowania na śliskiej nawierzchni.
› Zwiększając ciśnienie hamowania, wspomaganie hamowania HBA pomaga kierowcy w sytuacjach, w których konieczne jest hamowanie awaryjne. Może to prowadzić do znacznego skrócenia wymaganej drogi hamowania.
› EBD automatycznie optymalizuje ciśnienie hamowania i ogólną równowagę hamowania oraz zapobiega nadmiernemu hamowaniu tylnych kół.
› MSR przeciwdziała blokowaniu kół napędowych, które może wystąpić, gdy kierowca zwalnia na gładkiej nawierzchni.
› ASR zapewnia płynne ruszanie i przyspieszanie bez buksowania kół na śliskich nawierzchniach.
› EDL pomaga podczas przyspieszania lub jazdy pod górę z niską przyczepnością pod jednym z napędzanych kół.
› TSA działa, gdy pojazd jest wyposażony w oryginalny zaczep holowniczy z własną jednostką sterującą. System działa na zasadzie hamowania jednego lub więcej kół i jednoczesnego zmniejszania momentu obrotowego silnika w razie potrzeby. System TSA interweniuje i pomaga ustabilizować samochód i przyczepę.
› XDS+ pomaga kierowcy podczas ostrych zakrętów i zapewnia neutralne zachowanie pojazdu podczas dynamicznego pokonywania zakrętów. Elektronika sterująca zasadniczo symuluje obecność samoblokującego mechanizmu różnicowego, aby poprawić trakcję i dynamikę jazdy na zakrętach. W rezultacie pojazd pokonuje zakręty znacznie pewniej i bardziej naturalnie.
› System monitorowania ciśnienia w oponach TPM+ informuje kierowcę o ciśnieniu w oponach przez cały czas.
› System Hill-Hold Control pomaga kierowcy bezpiecznie ruszać pod górę. System aktywuje się na wzniesieniach o nachyleniu pięciu stopni lub więcej i zapewnia łatwe i bezpieczne ruszanie pod górę bez użycia hamulca ręcznego. System zapobiega staczaniu się samochodu do tyłu lub jego zgaśnięciu.
› Pulsujące światła hamowania ostrzegają innych kierowców w razie nagłego hamowania

Napęd i sterowanie

Napęd na wszystkie koła

Nowa Škoda Superb Laurin & Klement jest dostępna z elektronicznie sterowanym sprzęgłem wielopłytowym. Nowoczesny napęd na wszystkie koła gwarantuje optymalną dynamikę jazdy, najwyższy standard aktywnego bezpieczeństwa i ekonomiczne zużycie paliwa. Rozdział momentu obrotowego na wszystkie cztery koła odbywa się automatycznie i zależy od warunków jazdy. Idealny moment obrotowy dla tylnej osi jest obliczany przez jednostkę sterującą. Regulacja odbywa się poprzez zmienny nacisk na tarcze sprzęgła.