Wróć do strony modelu.
Wszystkie szczegóły, których szukasz

Superb od strony technicznej

Wymiary auta

 

Bezpieczeństwo

Pozostałe elementy bezpieczeństwa

Škoda Superb to bezpieczeństwo bez kompromisów. Oprócz opisanych już systemów bezpieczeństwa, następujące funkcje są dostępne w standardzie lub jako opcja:

› Punkty mocowania ISOFIX i Top Tether umożliwiające przymocowanie fotelika dziecięcego do zewnętrznych siedzeń drugiego rzędu. ISOFIX jest również dostępny dla przedniego fotela pasażera.
› W przeciwieństwie do tempomatu, który utrzymuje ustaloną prędkość, ogranicznik prędkości pozwala kierowcy na jazdę z dowolną prędkością, ale nie większą niż zdefiniowana wartość.
ABS zapobiega blokowaniu kół podczas hamowania awaryjnego lub hamowania na śliskiej nawierzchni.
› Zwiększając ciśnienie hamowania, wspomaganie hamowania HBA pomaga kierowcy w sytuacjach, w których konieczne jest hamowanie awaryjne. Może to prowadzić do znacznego skrócenia wymaganej drogi hamowania.
EBD automatycznie optymalizuje ciśnienie hamowania i ogólną równowagę hamowania oraz zapobiega nadmiernemu hamowaniu tylnych kół.
MSR przeciwdziała blokowaniu kół napędowych, które może wystąpić, gdy kierowca zwalnia na gładkiej nawierzchni.
ASR zapewnia płynne ruszanie i przyspieszanie bez buksowania kół na śliskich nawierzchniach.
EDL pomaga podczas przyspieszania lub jazdy pod górę z niską przyczepnością pod jednym z napędzanych kół.
TSA działa, gdy pojazd jest wyposażony w oryginalny zaczep holowniczy z własną jednostką sterującą. System działa na zasadzie hamowania jednego lub więcej kół i jednoczesnego zmniejszania momentu obrotowego silnika w razie potrzeby. System TSA interweniuje i pomaga ustabilizować samochód i przyczepę.
XDS+ pomaga kierowcy podczas ostrych zakrętów i zapewnia neutralne zachowanie pojazdu podczas dynamicznego pokonywania zakrętów. Elektronika sterująca zasadniczo symuluje obecność samoblokującego mechanizmu różnicowego, aby poprawić trakcję i dynamikę jazdy na zakrętach. W rezultacie pojazd pokonuje zakręty znacznie pewniej i bardziej naturalnie.
› System monitorowania ciśnienia w oponach TPM+ informuje kierowcę o ciśnieniu w oponach przez cały czas.
System Hill-Hold Control pomaga kierowcy bezpiecznie ruszać pod górę. System aktywuje się na wzniesieniach o nachyleniu pięciu stopni lub więcej i zapewnia łatwe i bezpieczne ruszanie pod górę bez użycia hamulca ręcznego. System zapobiega staczaniu się samochodu do tyłu lub jego zgaśnięciu.
› Pulsujące światła hamowania ostrzegają innych kierowców w razie nagłego hamowania

Napęd i sterowanie

Napęd na wszystkie koła

Škoda Superb jest dostępna z elektronicznie sterowanym sprzęgłem wielopłytowym. Nowoczesny napęd na wszystkie koła gwarantuje optymalną dynamikę jazdy, najwyższy standard aktywnego bezpieczeństwa i ekonomiczne zużycie paliwa.

Rozdział momentu obrotowego na wszystkie cztery koła odbywa się automatycznie i zależy od warunków jazdy. Idealny moment obrotowy dla tylnej osi jest obliczany przez jednostkę sterującą. Regulacja odbywa się poprzez zmienny nacisk na tarcze sprzęgła.