Rozwiązania telematyczne

Rozwiązania telematyczne w firmie pozwalają na skuteczne zarządzanie i dokładniejszą kontrolę nad Twoją flotą. Dzięki ich wykorzystaniu będziesz w ciągłym kontakcie z pojazdami jeżdżącymi po całym kraju.

W czym pomagają rozwiązania telematyczne?

 

  • Ułatwiają analizę i porównanie wydajności kierowców.

  • Pozwalają wprowadzić zasady eko-jazdy.

  • Kontrolują, czy kierowca jeździ optymalną trasą.

  • Umożliwiają przewidywanie i planowanie budżetu flotowego.

  • Dają możliwość weryfikacji obowiązków pracowników.

  • Pozwalają zadbać o bezpieczeństwo i zaplanowanie pracy kierowców.

  • Informują zarządcę o zbliżających się terminach serwisowania, odciążając użytkownika auta od umawiania wizyt serwisowych.

Co otrzymujesz dzięki FleetCONNECTED?

FleetCONNECTED to trzy nowoczesne i współpracujące ze sobą rozwiązania telematyczne

Korzyści rozwiązań FleetCONNECTED


MONITORING

WEBFLEET pozwala kontrolować wydajność i bezpieczeństwo firmowej floty, dając wgląd m.in. w czas jazdy, przebiegi, postoje i lokalizacje pojazdów w czasie rzeczywistym.

KONTROLOWANY SERWIS I USŁUGI

Wysyłanie natychmiastowych powiadomień o problemach z pojazdem i komunikaty serwisowe na podstawie aktualnego przebiegu – to pomaga unikać awarii i lepiej zaplanować pracę managerowi floty.

OBNIŻENIE ZUŻYCIA PALIWA I EMISJI CO2

Na platformie WEBFLEET każdy manager floty otrzymuje dostęp do danych związanych z wydajnością całej floty, jak i pojedynczego pojazdu. Dzięki temu może obniżyć do 20% koszty zużycia paliwa.

GENEROWANIE RAPORTÓW

Raporty dostarczają szczegółowych danych o aktywności poszczególnych pracowników i pojazdów. Spersonalizowane raporty mogą być tworzone okresowo, automatycznie lub na żądanie.

POPRAWA STYLU JAZDY

Rozwiązania telematyczne pomagają skuteczniej wdrożyć zasady eko-jazdy, dając wgląd managerowi floty i kierowcy w: przekraczanie prędkości, zdarzenia podczas jazdy, toczenie się pojazdu, utrzymanie stałej prędkości, pracę na biegu jałowym, prędkość ekologiczną, zużycie paliwa i częstotliwość zmiany biegów.

BEZPIECZEŃSTWO KIEROWCÓW

Rozwiązania telematyczne śledzą m.in. przestrzeganie norm i wymiaru czasu pracy, informują o przekraczaniu prędkości, o niebezpiecznych sytuacjach na drodze – to pozwala lepiej zadbać o bezpieczną pracę kierowców.

OCHRONA DANYCH I PRYWATNOŚĆ

Rozwiązania FleetCONNECTED posiadają najlepsze zabezpieczenia komunikacji online ISO/IEC 27001:2013 oraz technologii tworzenia kopii zapasowych. Dla kierowców przygotowano z kolei możliwość włączenia w urządzeniach GPS trybu prywatnego, co doskonale sprawdza się po pracy.

NIŻSZE KOSZTY UBEZPIECZENIA

WEBFLEET pozwala korzystać z rekonstrukcji zdarzeń i wypadków, a także zmniejszyć liczbę roszczeń ubezpieczeniowych i poprawić profil ryzyka kierowców, od których uzależniona jest wysokość składek ubezpieczeniowych za flotowe pojazdy.

OptiDrive 360°

System OptiDrive 360° to narzędzie w rzetelny sposób oceniające kierowców flotowych w oparciu o wybrane czynniki m.in. prędkość, zużycie paliwa, toczenie pojazdu, zdarzenia podczas jazdy.

Dzięki cennym raportom systemu OptiDrive 360° każdy fleet manager ma wgląd w wydajność kierowców i może motywować ich do poprawy wyników np. dzięki wprowadzeniu grywalizacji, czyli poprzez zdobywane punktów za najlepsze wyniki. Kierowcy mogą rywalizować indywidualnie lub w zespołach, zdobywając nagrody za najlepsze osiągnięcia lub postęp.

Ponadto, dane dostarczane przez OptiDrive 360° pozwalają kontrolować koszty zużycia paliwa, gdzie po zidentyfikowaniu niekorzystnych trendów, manager floty może wprowadzić zasady eko-jazdy. W ten sposób będzie mógł zwiększyć zysk operacyjny firmy wpływając na szybki zwrot z inwestycji.

Co zawierają raporty WEBFLEET?

Raporty z aplikacji WEBFLEET to zestaw przejrzystych informacji z działalności floty dostępny w mgnieniu oka. Ułatwiają one podejmowanie trudnych decyzji w odpowiednim czasie za sprawą czytelnych wykresów. Raporty te mogą poprawić rentowność firmy oraz podnieść poziom jej usług.

Przykładowe raporty WEBFLEET