ŠKODA OCTAVIA laureatem konkursu

3. března 2021

ŠKODA OCTAVIA zwyciężyła w kategorii „Samochód rodzinny” międzynarodowego konkursu Women’s World Car of the Year (Kobiecy Samochód Roku). To pierwsza nagroda dla ŠKODY w 11-letniej historii konkursu. Bestsellerowa OCTAVIA została tym samym laureatem jednej z dziewięciu głównych kategorii, spośród których zostanie w drugim etapie wyłoniony Kobiecy Samochód Roku. Ogłoszenie zwycięzcy w tej kategorii nastąpi 8 marca, w Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Tytuł Women’s World Car of the Year po raz pierwszy przyznano w 2011 r. W jury tego wydarzenia zasiadają wyłącznie dziennikarki motoryzacyjne. W najnowszej edycji konkursu brało udział 48 jurorek z 38 krajów od Argentyny po Nową Zelandię, oddając swoje głosy na modele wprowadzone na rynek pomiędzy styczniem a grudniem 2020 roku. Zwycięzcę wyłoniono w 9 kategoriach, a kryteria, które były brane pod uwagę to m.in.: bezpieczeństwo, jakość, cena, design, komfort jazdy i ekologia. ŠKODA OCTAVIA, nagrodzona najwyższym wyróżnieniem w kategorii „Samochód rodzinny”, powalczy w drugim etapie o tytuł Kobiecego Samochodu Roku, który zostanie wyłoniony spośród zwycięzców 9 kategorii. Ogłoszenie wyników odbędzie się 8 marca, w Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Czwarta generacja ŠKODY OCTAVIA zachwyca ekscytującym i dynamicznym designem, jeszcze bardziej przestronnym wnętrzem i większym komfortem połączonym z wyjątkowym bezpieczeństwem aktywnym i pasywnym. Model został też wyposażony w najnowsze rozwiązania z zakresu Infotainment. ŠKODY OCTAVIA oferuje po raz pierwszy tak szeroki wybór układów napędowych, włączając najnowszej generacji silniki benzynowe i wysokoprężne, hybrydowe typu plug-in oraz w technologii miękkiej hybrydy, dzięki czemu jest ekonomiczna oraz przyjazna dla środowiska.

Ostatnie newsy